کد خبر: ۱۳۷۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: سهم وزارت میراث فرهنگی از تبصره ماده ۱۸ امسال تا کنون ۱۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با تسهیلات بانکی این رقم به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 به گزارش  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید عزت‌الله ضرغامی عصر امروز در مراسم افتتاحیه بزرگترین هتل کاروانسرای کاروانیکا وکیل اظهار داشت: با بیان اینکه ابنیه تاریخی نیاز به مرمت دارند که نیاز است با یک فرایندی در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد و با یک ضوابطی تحت نظر میراث آن ابنیه را مرمت و به بهره‌برداری برسانند، افزود: وظیفه میراث هم نظارت و کمک و ارائه تسهیلات است.

افتتاح زیباترین هتل کاروانسرای کشور در کرمان

 وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان داشت:  صندوق احیای توسعه و مرمت وزارتخانه کارنامه خوبی در این حوزه دارد که آثار و نتایج خوب آن را می‌بینیم.

وی افزود: هتل کاروانسرای وکیل که در چنین سطح و زیربنایی با این کیفیت خوب، ارزشمند، استاندارد و تلفیق مناسب سنت و مدرنیته امروز به بهره‌برداری می‌رسد، یکی از مصادیق ارزشمندی است که ما را مطمئن می‌کند که این سیاست، سیاست درستی است و باید ادامه دهیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه انگیزه اصلی این نوع کارها عشق است، ابراز داشت: کسی که در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کند اولین دلیل آن عشق و علاقه به فرهنگ میراث معنوی و  فرهنگی و تاریخی است.

ضرغامی با اشاره به اینکه انگیزه در مدیریت حرف اول را می‌زند، گفت: اگر کسی انگیزه برای کاری داشته باشد هزار مانع هم وجود داشته باشد آن را را بر می‌دارد اما اگر کسی انگیزه نداشته باشد، هزار نوع تسهیلات فراهم شود کاری انجام نمی‌دهد.

وی افزود: با همت مجلس و دولت سیزدهم  در سال ۱۳۹۹، سهم وزارت میراث از تبصره ۱۸، ۳۰۰ میلیارد تومان بوده اما این رقم در سال گذشته به ۱۲۰۰میلیارد تومان رسیده و امسال تا کنون ۱۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با تسهیلات بانکی این رقم به حدود ۲۰هزار میلیارد تومان می‌رسد.

ضرغامی ادامه داد: سهم استان کرمان در حوزه گردشگری در سال جاری  ۸۰۰ میلیارد تومان و در حوزه صنایع دستی ۹۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار