کد خبر: ۱۳۷۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۷
رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از بررسی موضوعات مرتبط با ایمنی شهری، آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی شهر قم در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه این شورا در راستای نظارت ستادی شورا خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی جمالی نژاد در این خصوص گفت: آمار جان باختگان ناشی از تصادفات درون شهری شهر قم در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱، ۱۷درصد کاهش داشته که ضمن تقدیر از اقدامات به عمل آمده، تدابیر لازم برای کاهش تصادفات جرحی و استمرار کاهش تصادفات در شش ماه دوم سال در جلسه اتخاذ شد.

وی ادامه داد: در خصوص مسائل زیست محیطی و آلودگی هوا؛ وضعیت آلایندگی منابع متحرک و ثابت در جلسه مطرح و برای کاهش آلایندگی منابع متحرک مقرر شد معاینه فنی خودروهای سبک و بویژه خودروهای سنگین و کنترل و نظارت دقیق تر از طریق سامانه‌های کنترل هوشمند شهری در اولویت مسئولان شهر قم قرار گیرد.

رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور همچنین به تاکید اعضای این شورا بر اجرای طرح محدوده مکانی-زمانی برای کنترل تردد ناوگان دیزل سنگین در شهر قم اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد پیگیری مباحث مرتبط با این موضوع در اولویت مسئولان شهر قم قرار گیرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اضافه کرد: در ادامه جلسه، آخرین وضعیت ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی و اقدامات صورت گرفته در قطارشهری قم بررسی و آخرین برنامه‌های وزارت کشور طی یک سال اخیر برای نوسازی و تامین بخشی از ناوگان مورد نیاز حمل و نقل عمومی شهری شامل اتوبوس، تاکسی، ون با کمک های دولتی تبیین گردید.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، وی همچنین بر تشکیل  مستمر و با برنامه جلسات شورای حمل و نقل و ترافیک شهر قم به ریاست شهردار قم تاکید کرد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار