کد خبر: ۱۳۷۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
سرپرست پارک ملی بوجاق گفت: امروز، مامورین اداره پارک ملی بوجاق، در حین گشت و کنترل از مناطق تحت مدیریت به یک بهله پرنده کمیاب بنام دلیجه که در تله بازگیری شکارچیان گرفتار شده بود برخورد کردند، که اقدام به نجات این پرنده کردند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احسان باقری‌پور سرپرست پارک ملی بوجاق امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پارک ملی بوجاق یکی از زیستگاه مهم انواع پرندگان مهاجر است، اظهار کرد: پارک ملی بوجاق در کنار تالاب بین‌المللی انزلی، ۲ زیستگاه مهم پرندگان مهاجر هستند که به جذب گردشگر در استان گیلان کمک می‌کنند.

نجات دلیجه کمیاب‌ترین پرنده شکاری، در پارک ملی بوجاق کیاشهر

وی با اشاره به کشف یک گونه نایاب پرنده در پارک ملی بوجاق گفت: صبح امروز، مامورین اداره پارک ملی بوجاق، در حین گشت و کنترل از مناطق تحت مدیریت به یک بهله پرنده کمیاب بنام دلیجه که در تله بازگیری شکارچیان گرفتار شده بود برخورد کردند، که سریعا پرنده را نجات دادند که به جهت داشتن شرایط مطلوب، نسبت به رهاسازی آن اقدام کردند.

سرپرست پارک ملی بوجاق، دلیجه را از جمله گونه‌های در معرض خطر انقراض معرفی کرد و افزود: برخی از شکارچیان سودجو اقدام به شکار غیرمجاز این پرندگان می‌کنند، دلیجه با پرهای قهوه‌ای و خال‌های تیره ازپرندگان شکاریبوده که بال‌های نوک تیز و دم باریک این پرنده را در زمره شاهینیان قرار داده است.

باقری‌پور با تاکید بر لزوم توجه به حفظ انواع پرندگان در خطر انقراض در کشور بیان کرد: سازمان حفاظت از محیط زیست یکی از اهدافش کمک به حفظ حیوانات و پرندگان در حال انقراض بوده و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار