کد خبر: ۱۳۷۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴
شهر فردا گزارش می‌دهد؛
دولت، برای تامین هزینه‌ خدمات عمومی، فراهم کردن رفاه و پیشبرد طرح‌های ملی نیازمند اخذ مالیات از مردم است که در این گزارش نحوه عملکرد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و چگونگی اخذ مالیات و سایر خدمات تشریح شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پنجره ملی خدمات دولت هوشمند که به نشانی www.my.gov.ir  در دسترس عموم قرار داشته و خدمات الکترونیکی حوزه مالیات در قالب «درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی» بدون داشتن مراجعه حضوری و با یک بار احراز هویت به مودیان ارایه می‌شود. طبق اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، این خدمات شامل ۱۹ مورد است که اهم آنها عبارتند از:

چگونگی عملکرد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

* نحوه خدمات دولت هوشمند به مردم

سامانه‌های دریافت و پردازش اظهارنامه: سامانه دریافت و پردازش اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، سامانه دریافت و پردازش اظهارنامه مالیات بر درآمد اجاره املاک، سامانه دریافت و پردازش اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی، سامانه دریافت و پردازش اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی که امکان دریافت و ارسال اظهارنامه الکترونیکی برای مودیان را فراهم می‌سازند.

اعتراضات و شکایات: سامانه رسیدگی به اعتراضات مودیان مالیاتی و سامانه رسیدگی به شکایات مودیان مالیاتی که در سامانه اعتراضات، مودیان حقیقی و حقوقی نسبت به اوراق مالیاتی در مهلت قانونی مقرر می‌توانند اعتراض خود را به صورت الکترونیکی ثبت کنند. هم‌چنین در سامانه شکایات، مودیان می‌توانند شکایت را جهت رسیدگی توسط دادستانی انتظامی مالیاتی به ثبت برسانند.  

* شیوه استرداد مالیات چگونه است؟ 

شیوه استرداد مالیات: استرداد مالیات و عوارض بر ارزش افزوده که به ارایه درخواست استرداد توسط مودی از طریق وب گاه مالیات بر ارزش افزوده می‌پردازد. این خدمت به صورت ۲۴ ساعت در هفته و به صورت رایگان ارایه می‌شود.

مالیات ارث: اظهارنامه الکترونیک ارث نیز جمله خدماتی است که مودیان مالیاتی پس از ثبت نام الکترونیکی و دریافت نام کاربری و کلمه عبور، می‌توانند نسبت به تکمیل اظهارنامه و ارسال آن اقدام کنند.

انتهای پیام 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلار در کانال 38 هزار تومانی قرار گرفت

دلار در کانال 38 هزار تومانی قرار گرفت

نرخ ارز در بازار امروز روند کاهشی داشته است که به گفته برخی کارشناسان، علت آن تغییر رئیس کل بانک مرکزی و اعلام سیاست‌های جدید ارزی است.
کف درآمدی روزانه و ماهانه کودکان کار در تهران چقدر است؟

کف درآمدی روزانه و ماهانه کودکان کار در تهران چقدر است؟

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از برنامه قرارگاه اجتماعی برای استعدادیابی کودکان کار خبر داد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار