کد خبر: ۱۳۶۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳
آمادگی کامل منطقه 12 برای میزبانی پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی:
شهردار منطقه 12 از آمادگی کامل نیروهای خدمات شهری این منطقه برای میزبانی پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،امیر یزدی، شهردار منطقه با بیان این مطلب که شروع مراسم جاماندگان اربعین از میدان آیینی امام حسین (علیه‌السلام) واقع در منطقه 12 است، گفت: با توجه به این مطلب و این نکته که 6 کیلومتر از مسیر 14 کیلومتری این پیاده‌روی عظیم در این منطقه واقع شده که طولانی‌ترین مسیر بین مناطق میزبان است، شهرداری منطقه 12 تمهیداتی را برای میزبانی درخور از زوار اربعین در نظر گرفته است.

یزدی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در دو روز گذشته با محوریت حوزه خدمات شهری و همکاری نواحی مربوطه افزود: طی بازدیدهای میدانی نسبت به رفع نواقص در حوزه خدمات شهری در طول مسیر اقدام شد؛ همچنین مقرر گردید در برنامه کاری روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به تعداد 60 نیروی کارگری و بیش از 15 دستگاه خودروهای تانکر، واترجت، پیکاب، وانت بازیافت و خودروی حمل زباله برای پاکسازی معابر به کار گرفته شوند؛ ضمن آنکه در حوزه فضای سبز، رسیدگی‌های لازم از جمله پاکسازی بوستان‌ها و باغچه‌ها، واکاری باغچه‌ها و لچکی‌ها صورت گیرد و در نهایت رنگ‌آمیزی و شست‌و‌شوی المان‌های ترافیکی و شهری و پاکسازی برچسب و پوستر به انجام خواهد رسید.

وی درباره تمهیدات روز اربعین که برابر با شنبه، 26 شهریور است نیز توضیح داد: در آن روز در مجموع 354 نیرو اعم از کارکنان شهرداری، پاکبان‌های خدمات شهری، کارکنان اداره بازیافت، کارگران فضای سبز با 53 دستگاه ماشین‌آلات آماده خدمت به شهروندان خواهند بود.

شهردار قلب طهران در مورد برنامه‌ریزی برای نگهداشت و جمع‌آوری پسماند در طول مسیر بیان کرد: مناطق 1، 7، 13 و 14 به عنوان معین منطقه، طبق پهنه‌بندی 4گانه‌ای که صورت گرفته، روز راهپیمایی با تجهیزاتی اعم از هر منطقه 40 نیروی کارگری، دو دستگاه خودروی حمل زباله، 40 نیروی بازیافت و 20 دستگاه خودروی وانت ملودی به محل اعزام می‌شوند که مجموع امکانات 4 منطقه برای مدیریت پسماند، پاکسازی و نگهداشت طول مسیر از نخستین ساعت تا پایان مراسم، شامل 160 کارگر خدمات شهری، 8 دستگاه فان، 160 نیروی بازیافت و 80 دستگاه خودروی وانت ملودی خواهد بود؛ همچنین 12 دستگاه خودروی پیکاب مربوط به معبربان و 20 دستگاه موتورسیکلت نیز در آن روز آماده‌به‌کارند و بیش از 60 نیروی معبربان برای ایجاد نظم در طول مسیر مستقر می‌شوند.

وی در پایان گفت: دو موکب هم یکی در ضلع شمال شرق میدان شهدا و دیگری در میدان شوش، آماده پذیرایی از زوار خواهند بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش حقوق‌ها در دستور کار دولت

افزایش حقوق‌ها در دستور کار دولت

ساختار و مبانی اقتصادی بخشنامه بودجه ۱۴۰۲ و جهت‌گیری‌های اصلی منابع و مصارف بودجه سال آینده در نشستی با حضور جمعی از معاونان و مدیران ستادی و استانی سازمان برنامه و بودجه کشور، تشریح و بررسی شد.
در تاریخ ما دوران دفاع مقدس به عنوان یک برهه درخشان و تأثیرگذار شناخته خواهد شد

در تاریخ ما دوران دفاع مقدس به عنوان یک برهه درخشان و تأثیرگذار شناخته خواهد شد

رهبری انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه بیش از ۳۰ سال از پایان دفاع مقدس گذشته است، تأکید کردند: در واقع جمع‌بندی حوادث را از راه دور می‌شود انجام داد. وقتی در وسط یک حادثه هستیم درست نمی‌شود ابعاد آن را شناخت.