کد خبر: ۱۳۶۶۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۲
معاون استاندار قم مطرح کرد؛
جانشین ستاد اربعین استان قم از اسکان شبانه بیش از ۱۲۳ هزار زائر در استان قم خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ابوالقاسم مقیمی معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم و جانشین ستاد اربعین استان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنای قم، با اشاره به آخرین وضعیت آمار تفکیکی اسکان زائرین در استان قم، اظهار کرد: از ابتدای ماه صفر تا تاریخ شنبه ۱۹ شهریورماه، تعداد ۱۲۳ هزار و ۲۲۸ زائر در استان قم اسکان پیدا کرده‌اند.

وی با بیان آمار اسکان مسافرین و زائرین ایرانی در محل‌های اقامتی تحت نظر اماکن، عنوان کرد: تا تاریخ مذکور تعداد ۸ هزار و ۷ نفر در این واحدها اسکان یافتند که تعداد ۴ هزار و ۸۴۴ نفر آن‌ها برای تاریخ ابتدای ماه صفر تا ۱۴ شهریورماه بوده است.

جانشین ستاد اربعین استان قم با اشاره به اینکه همچنین ۹ هزار و ۶۵۶ زائر و مسافر غیر ایرانی نیز در محل‌های اقامتی تحت نظارت اماکن حضور پیدا کرده‌اند، مطرح کرد: از این تعداد نیز ۶ هزار و ۵۸۷ نفر برای تاریخ پیش از ۱۴ شهریورماه بوده‌اند.

وی با بیان اینکه تا تاریخ مذکور تعداد ۲۳ هزار و ۸۶۴ نفر نیز در ستاد مردمی اربعین اسکان یافته‌اند، خاطرنشان کرد: آمار تفکیکی این اسکان نیز به شرح تعداد پنج هزار و ۱۵۳ نفر تا تاریخ ۱۴ شهریورماه و به ترتیب ۹۹۶ نفر در ۱۵ شهریورماه، دو هزار و ۸۳۰ نفر در ۱۶ شهریورماه، سه هزار و ۸۷۵ نفر در ۱۷ شهریورماه، چهار هزار و ۲۶۷ نفر در ۱۸ شهریورماه و تعداد ۶ هزار و ۵۶۳ نفر در تاریخ ۱۹ شهریورماه است.

مقیمی با اشاره به اینکه امسال شاهد اسکان زائرین در خیریه خیابان ایستگاه نیز بوده‌ایم، تصریح کرد: در این مرکز نیز تا تاریخ ۱۴ شهریورماه هزار و ۲۸۴ نفر، ۱۵ شهریورماه تعداد ۱۵۵ نفر، ۱۶ شهریورماه تعداد ۱۷۷ نفر، ۱۷ شهریورماه تعداد ۱۸۲ نفر، ۱۸ شهریورماه تعداد ۱۸۵ نفر و ۱۹ شهریورماه تعداد ۲۰۲ نفر و در مجموع دو هزار و ۱۸۵ نفر اسکان پیدا کرده‌اند.

معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم با بیان اینکه ۴ هزار و ۵۵۰ زائر نیز در مسجد چهارده معصوم خیابان ۲۰ متری زاد اسکان پیدا کرده‌اند، یادآور شد: از این تعداد دو هزار و ۸۰۰ نفر برای تاریخ ابتدای ماه صفر تا ۱۴ شهریورماه بوده است.

وی افزود: همچنین از تاریخ ۱۵ شهریورماه الی شنبه ۱۹ شهریورماه، هر شب ۳۵۰ نفر در مسجد چهارده معصوم اسکان پیدا کرده‌اند.

مقیمی با اشاره به آمار اسکان زائرین در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، بیان کرد: ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر تا پیش از تاریخ ۱۴ شهریورماه در حرم مطهر اسکان پیدا کرده بودند.

وی با بیان اینکه در مجموع شاهد اسکان ۲۲ هزار و ۳۴۱ زائر در حرم کریمه اهل بیت(س) از ابتدای ماه صفر تا کنون بوده‌ایم، ابراز کرد: از این تعداد هزار و ۸۰۰ نفر در تاریخ ۱۵ شهریورماه، ۱۸۲۰ نفر در تاریخ ۱۶ شهریورماه و در تواریخ ۱۷،۱۸ و ۱۹ شهریورماه نیز هر شب ۱۸۴۰ نفر در حرم مطهر اسکان یافته‌اند.

جانشین ستاد اربعین استان قم با اشاره به اینکه اسکان زائرین در دو موکب بخش سلفچگان از تاریخ ۱۷ شهریورماه آغاز شده است، اظهار کرد: در تاریخ ۱۷ شهریورماه تعداد ۱۸ نفر، ۱۸ شهریورماه ۳۰ نفر، ۱۹ شهریورماه ۱۵ نفر و در مجموع ۶۳ نفر در موکب سلفچگان اسکان پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه همچنین به غیر از ستاد مردمی اربعین شاهد اسکان متفرقه در مسجد مقدس جمکران نیز بوده‌ایم، عنوان کرد: از ابتدای ماه صفر تا تاریخ شنبه ۱۹ شهریورماه شاهد اسکان تعداد ۲۲ هزار و ۳۴۱ نفر به صورت متفرقه در مسکن مقدس جمکران بوده‌ایم.

مقیمی با اشاره به اینکه طی این تاریخ حدود ۴۴۰ زائر نیز در حسینیه‌های استان قم اسکان پیدا کرده‌اند، مطرح کرد: همچنین در بوستان‌ها و پارک‌های استان نیز به صورت تقریبی شاهد اسکان ۲۸ هزار و ۷۶۲ زائر از ابتدای ماه صفر تا تاریخ شنبه ۱۹ شهریورماه بوده‌ایم.

گفتنی است؛ فعالیت قرارگاه مردمی اربعین استان قم از پنجم صفر آغاز و میزبان زائران سالار شهیدان است، در این مدت زائران ایرانی می‌توانند ۲۴ ساعت و زائران خارجی سه شبانه روز از خدمات این قرارگاه به صورت رایگان استفاده کنند.

همچنین امسال با محوریت شبستان امام حسن عسکری در مسجد مقدس جمکران میزبان از زائران حسینی انجام می‌شود و بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ خادم نیز در قرارگاه مشغول فعالیت هستند.

کلیه زائران اربعین حسینی که در مسیر رفت و یا بازگشت از کربلای معلی در شهر مقدس قم حضور می‌یابند می‌توانند با مراجعه به مسجد مقدس جمکران برای دریافت خدمات از جمله اسکان و پذیرایی، پذیرش شوند.

لازم به ذکر است، ویزیت، درمان و دارو برای زائران اربعین حسینی مستقر در این قرارگاه رایگان است.

باتوجه به اینکه امسال پس از دو سال کرونایی، شرایط حضور در کشور عراق و زیارت اربعین محیا شده است و دولت نیز، با اقدامات مختلف ازجمله تمدید موقت گذرنامه‌ها، شرایط را برای زائرین تسهیل کرده است، شاهد حضور پررنگ و پرشور زائرین در خاک عراق و کربلا خواهیم بود.

استان قم نیز به برکت حضور بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) و موقعیت لوجستیکی که دارد، در مسیر بیش‌تر زائرین ایرانی و خارجی قرار دارد و به طور میانگین هر کدام یک شب را در قم اسکان و استراحت خواهند داشت.

انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار