کد خبر: ۱۳۶۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳
استاندار تهران اعلام کرد
استاندار تهران با تاکید بر اینکه در سیل اخیر عملکرد دستگاه‌های استانی مثبت بوده است و نمره قبولی را دریافت می‌کنند، در عین حال از خسارت سه هزار میلیارد تومانی سیل شهرستان فیروزکوه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن منصوری در پایان جلسه بررسی مشکلات و مسائل سیل مردادماه شهرستان فیروزکوه گفت: امروز جلسه پیگیری و بازسازی مناطق آسیب دیده سیل اخیر با حضور مدیران کل استانی برگزار شد. خوشبختانه براساس گزارش‌های ارائه شده بخش زیادی از دستگاه‌ها وظایف خود را به خوبی انجام داده‌اند و کار بازسازی به خوبی پیش رفته است اما برخی کارها میان‌مدت و بلندمدت است که این اقدامات در مسیر اجراست.

وی افزود: البته فوریتی درخصوص مساله باغات وجود دارد که با تامین اعتبار کار لازم انجام خواهد شد. از سوی دیگر با توجه به اینکه فیروزکوه به فصل بارندگی نزدیک می‌شود و بارش‌های جدی در این شهرستان آغاز خواهد شد لایروبی و مسیل‌های رودخانه‌ها توسط آب‌منطقه‌ای انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به سیل اخیر رسوبات سنگینی در مسیل‌ها و رودخانه‌ها نشسته که نیاز است لایروبی هر چه زودتر انجام شود. البته در حال حاضر روستایی که راه دسترسی آن باز نباشد، نداریم اما چند پل باقی مانده که باید هر چه زودتر لایروبی آنها انجام شود. همچنین در این جلسه تاکید شد اگر امکانات و ظرفیت‌های استانی پاسخگو نیست شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید تجهیزات لازم را اجاره کنند و ما هم در تامین اعتبار کمک خواهیم کرد.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع اسکان موقت سیل‌زدگان در شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و افزود: تعدادی از خانوارها ترجیح می‌دادند که در منازل اقوام خود ساکن باشند اما فرمانداری چند کانکس برای اسکان موقت در نظر گرفته و اگر لازم باشد امکان افزایش آنها وجود دارد. اگر خانواری نیز تمایل به اسکان در کانکس‌ها نداشته باشد برای آنها خانه رهن می‌کنیم تا در آنجا ساکن شوند.

وی تاکید کرد: هدف از تشکیل این جلسات پیگیری بازسازی و اقدامات عمرانی مناطق سیل زده است و از سوی دیگر نیز در مورد پیشگیری حوادث آینده بحث و گفت‌وگو کنیم. بی‌تردید شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری متولی برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز است که باید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند. در حال حاضر اطلس نقاط بحرانی و آسیب‌خیز استان تهران تهیه شده و به دستگاه‌های مرتبط داده شده است تا نسبت به رفع آسیب و خطر کانون‌های سیل‌خیز اقدام کنند. البته هر یک از دستگاه‌ها نیز برنامه‌های جزئی برای این امر تهیه کرده‌اند.

منصوری ادامه داد: بخشی از مشکل اعتبارات لازم است چراکه برخی طرح‌ها با اعتبارات استانی قابل انجام نیست و نیاز به اعتبارات ملی دارد و از سوی دیگر برخی طرح‌ها نیاز به اعتبار ندارد و نباید معطل اعتبار بماند. در سیل اخیر حدود سه هزار میلیارد تومان خسارت نهایی شده و به دستگاه‌های ذی‌ربط ارائه شده است که ممکن است به این رقم مقدار جزئی اضافه شود.

استاندار تهران در تشریح عملکرد مدیران دستگاه‌های مختلف در سیل اخیر گفت: همه مدیران پای کار بودند و مدیریت و حضور میدان از موضوعاتی بود که به صورت جدی دنبال شد. پس از حادثه نیز دستگاه‌هایی که باید وظایف مختلف را پیگیری می‌کردند کار خود را به خوبی انجام دادند و در مجموع عملکردشان مثبت بود و نمره قبولی می‌گیرند و تعداد بسیار کمی دستگاه‌هایی بودند که ضعف‌های جزئی داشتند که امیدواریم در کمترین زمان ممکن ضعف‌ها را جبران کنند.

انتهای پیام 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش حقوق‌ها در دستور کار دولت

افزایش حقوق‌ها در دستور کار دولت

ساختار و مبانی اقتصادی بخشنامه بودجه ۱۴۰۲ و جهت‌گیری‌های اصلی منابع و مصارف بودجه سال آینده در نشستی با حضور جمعی از معاونان و مدیران ستادی و استانی سازمان برنامه و بودجه کشور، تشریح و بررسی شد.
در تاریخ ما دوران دفاع مقدس به عنوان یک برهه درخشان و تأثیرگذار شناخته خواهد شد

در تاریخ ما دوران دفاع مقدس به عنوان یک برهه درخشان و تأثیرگذار شناخته خواهد شد

رهبری انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه بیش از ۳۰ سال از پایان دفاع مقدس گذشته است، تأکید کردند: در واقع جمع‌بندی حوادث را از راه دور می‌شود انجام داد. وقتی در وسط یک حادثه هستیم درست نمی‌شود ابعاد آن را شناخت.