کد خبر: ۱۳۶۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران:
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری موظف است درآمد حاصل از فروش یک پلاک ثبتی را به عنوان درآمد اختصاصی صرفا جهت ساخت مترو هزینه کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد آخوندی در هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص مجوز فروش و تصویب معامله پلاک ثبتی ۱۸۰۶۵ فرعی از ۶۷۱۸ اصلی قطعه ۳ مفروز از پلاک ۳۲۶ بخش ۲ تهران (مجتمع ایستگاهی مترو دردشت) گفت: این لایحه بابت مجوز فروش و تصویب معامله ملکی واقع در منطقه ۸ به متراژ ۱۰۵۶ متر و با قیمت پایه ۲۰۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ارائه و بارگذاری شد.

وی ادامه داد: در کمیسیون  برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، بررسی های لازم در خصوص این لایحه صورت گرفت که به دو دلیل می بایست در شورا مطرح می شد.

آخوندی تاکید کرد: اولین علت ارائه این لایحه در صحن شورا این بود که در لیست املاکی که در زمان بررسی بودجه سال ۱۴۰۱ ارائه شد این ملک نبود و علت دوم اینکه عدد آن از سقف اختیارات که در بند یک تبصره ۱۳ بودجه ۱۴۰۱ تعیین شد، بیشتر بود. 

وی افزود: به همین دو دلیل شهرداری لایحه داد و بررسی های لازم صورت گرفت و دو تبصره در کمیسیون به آن اضافه شد یکی اینکه شهرداری موظف است درآمد حاصل از فروش این پلاک ثبتی را به عنوان درآمد اختصاصی صرفا جهت ساخت مترو هزینه کند و دوم اینکه شهرداری این پلاک را در زمان عقد قرارداد بر اساس قیمت کارشناسی روز محاسبه و واگذار کند.

انتهای پیام

 
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات مشکوک در بازار مسکن در پی اصلاح نظام یارانه‌ای!

اقدامات مشکوک در بازار مسکن در پی اصلاح نظام یارانه‌ای!

برخی فروشندگان مسکن با القای گرانی پس از حذف ارز ترجیحی، این فرصت را برای خروج از بازار مغتنم دانسته و مقداری نرخ‌های پیشنهادی را در اردیبهشت ماه افزایش دادند؛ اما برآوردها گویای آن است که بازار در خرداد با افت مواجه شده و در واقع واکنش خاصی به این اتفاق نداشته است.
ساختمان مترو پل آبادان فرو ریخت/ تعداد کشته شدگان به  30 تن رسید

ساختمان مترو پل آبادان فرو ریخت/ تعداد کشته شدگان به 30 تن رسید

در آخرین جزئيات به دست آمده از ریزش ساختمان مترو پل تا کنون ۳۰ پیکر بی جان از زیر آوار بیرون کشیده شده است.