کد خبر: ۱۳۶۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران اعلام کرد
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران در دومین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کمسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی استان تهران با اشاره به افزایش نرخ اجاره بها و عدم توانمندی اقتصادی شهروندان به ویژه زوج های جوان از ورود شهرداری تهران به موضوع اجاره داری مسکن خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی هدایت ضمن شرکت در دومین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کمسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی استان تهران به ایراد سخنرانی پرداخت و اهم برنامه های جاری سازمان نوسازی شهر تهران را تشریح کرد.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران در این اجلاس با تأکید بر اهمیت تحقق عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی بین مناطق شمالی و جنوبی پایتخت، خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا با بارگذاری طرح های محرک توسعه در بافت های فرسوده که عمدتاً در مناطق جنوبی شهر تهران واقع شده اند، میان شمال شهر و جنوب شهر تعادلی نسبی ایجاد کنیم.

هدایت با اشاره به افزایش نرخ اجاره بها در تهران، عدم پایبندی مالکان به دستورالعمل ها، اعمال سلیقه ای نرخ اجاره بها در مناطق مختلف و کاهش توانمندی اقتصادی مستأجران، از ایجاد سازمان اجاره داری حرفه ای خبر داد و گفت: ساخت ۲ تا ۳ هزار واحد مسکونی با هدف کنترل نرخ اجاره بها از سوی شهرداری تهران در دستور کار سازمان نوسازی قرار گرفته است.

وی در این باره توضیح داد: واحدهایی که ساخته می‌شوند عمدتاً در مناطق ۱۸ و ۱۹ و برخی دیگر از مناطق شهر تهران هستند که پس از تکمیل در اختیار سازمان اجاره‌داری قرار خواهند گرفت تا با سازوکارهای قانونی به زوج‌های جوان اجاره داده شوند.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران ضمن اشاره به نقش مؤثر مشارکت مردم در تسریع روند نوسازی بافت های فرسوده، از تدوین بسته های تشویقی جدید نوسازی خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با جذاب تر شدن مشوق ها و تسهیلات نوسازی، شاهد افزایش مشارکت مالکان، سازندگان و سایر ذی‌نفعان و ذی‌نقشان در نوسازی بافت های فرسوده پایتخت باشیم.  

بر اساس گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، هدایت با بیان اینکه اقدامات ارزنده‌ای طی یک سال اخیر در موضوع نوسازی بافت‌های فرسوده در پایتخت انجام شده است، به برخی از تجربیات موفق نوسازی در شهر تهران اشاره کرد و گفت: این تجربیات می تواند به عنوان الگویی برای بازآفرینی و ایجاد توسعه در سایر شهرهای استان تهران مورد توجه قرار گرفته شود.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات مشکوک در بازار مسکن در پی اصلاح نظام یارانه‌ای!

اقدامات مشکوک در بازار مسکن در پی اصلاح نظام یارانه‌ای!

برخی فروشندگان مسکن با القای گرانی پس از حذف ارز ترجیحی، این فرصت را برای خروج از بازار مغتنم دانسته و مقداری نرخ‌های پیشنهادی را در اردیبهشت ماه افزایش دادند؛ اما برآوردها گویای آن است که بازار در خرداد با افت مواجه شده و در واقع واکنش خاصی به این اتفاق نداشته است.
ساختمان مترو پل آبادان فرو ریخت/ تعداد کشته شدگان به  30 تن رسید

ساختمان مترو پل آبادان فرو ریخت/ تعداد کشته شدگان به 30 تن رسید

در آخرین جزئيات به دست آمده از ریزش ساختمان مترو پل تا کنون ۳۰ پیکر بی جان از زیر آوار بیرون کشیده شده است.