کد خبر: ۱۳۶۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
یک عضو شورای شهر تهران:
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به تبدیل کتاب فروشی "کتاب اسم" به بانک تجارت گفت: از بانک تجارت انتظار داریم با جلوگیری از این اقدام کورسویی از تفضل علم نسبت به سرمایه را در جامعه روشن نگاه دارند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،احمد صادقی در هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران و در واکنش به تغییر کاربری یکی از کتابفروشی های خیابان انقلاب و تبدیل آن به شعبه جدید بانک تجارت واکنش نشان داد و گفت: این روزها اهالی فرهنگ متاثر از تغییر کاربری یکی از بزرگترین کتابفروشی های خیابان انقلاب با نام "کتاب اسم" هستند. 

وی ادامه داد: کتاب اسم به عنوان یکی از مراکز فرهنگی فعال و پرمخاطب شهر تهران که توسط جمعی از جوانان انقلابی و دغدغه مند حوزه فرهنگ با تکیه بر علم، تجربه و خلاقیت تاسیس و اداره می شود به دلیل عزم برای احداث شعبه جدید بانک تجارت در روزهای آینده تخلیه خواهد شد، لذا  نگرانی از تخلیه و تغییر کاربری این کتابفروشی در فضای مجازی قابل مشاهده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: خیابان انقلاب که با کتابفروشی هایش و دانشگاه تهران یک راسته و خیابان  کاملا فرهنگی محسوب می شود و کارکرد ملی دارد باید با ظرافت و دقت بیشتری با آن برخورد شود؛. لذا  مسئولان بانک تجارت از منظر مسئولیت اجتماعی و نقشی که می توانند در زمینه فرهنگی ایفا کنند باید نقش آفرینی کنند و نام خود را به نیک به یادگار بگذارند. 

صادقی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر موضوع کتاب تاکید داشتند تا جایی که سلامت فکری برای جوانان را در گروی کتابخوانی می دانند و همواره توصیه و تاکید داشتند که باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا فضای کتابخوانی توسعه و تعمیق پیدا کند. از اینرو انتظار می رود بانک تجارت که بخش قابل توجهی از سهام آن متعلق به دولت است مانع از تبدیل شدن کتابفروشی به بانک که شایسته فرهنگی ترین خیابان شهر نیست، شوند و  کورسویی از تفضل  فرهنگ نسبت به سرمایه را در جامعه روشن نگاه دارند.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات مشکوک در بازار مسکن در پی اصلاح نظام یارانه‌ای!

اقدامات مشکوک در بازار مسکن در پی اصلاح نظام یارانه‌ای!

برخی فروشندگان مسکن با القای گرانی پس از حذف ارز ترجیحی، این فرصت را برای خروج از بازار مغتنم دانسته و مقداری نرخ‌های پیشنهادی را در اردیبهشت ماه افزایش دادند؛ اما برآوردها گویای آن است که بازار در خرداد با افت مواجه شده و در واقع واکنش خاصی به این اتفاق نداشته است.
ساختمان مترو پل آبادان فرو ریخت/ تعداد کشته شدگان به  30 تن رسید

ساختمان مترو پل آبادان فرو ریخت/ تعداد کشته شدگان به 30 تن رسید

در آخرین جزئيات به دست آمده از ریزش ساختمان مترو پل تا کنون ۳۰ پیکر بی جان از زیر آوار بیرون کشیده شده است.