کد خبر: ۱۳۶۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱
در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت
اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح سند "الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران" را تصویب کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اعضای شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز یک فوریت طرح سند الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران برای بررسی را روی میز شورا قرار دادند و آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اظهار کرد: وزارت کشور در خردادماه بخشنامه‌ای داشته که براساس آن اعلام کرده برنامه‌های توسعه شهری به جای پنج سال به چهار سال کاهش یابد تا در هر دوره مدیریت شهری، برنامه توسعه‌ای تنظیم شود و در همان زمان اجرا شود تا هر مدیری پاسخگوی عملکرد خودش باشد.

وی با بیان این‌که یک مهلت شش ماهه برای تدوین برنامه چهار ساله توسعه شهر تهران داده شده است، ادامه داد: طبیعتا شورای شهر نیز الزاماتی برای تدوین این برنامه دارد که با کمیسیون‌های شورای شهر مکاتبه شده تا نظرات خود را در این خصوص ارائه کنند و در حال حاضر نیز یک فوریت این طرح به صحن شورا آورده شده است و با توجه به محدودیت زمانی نیز باید شرایطی را فراهم کنیم تا شهرداری هم بتواند بررسی‌های خود را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، ناصر امانی نیز در این باره اظهار کرد: وحی منزل نیست که در مورد برنامه‌هایی صحبت کنیم که مربوط به چند سال دیگر است و اتفاقا فرصتی است که به بحث و نقد این مسائل بپردازیم.

وی با بیان این‌که مدیریت شهری سه برنامه توسعه‌ای داشته است که برنامه اول هیچ وقت عملیاتی نشده گفت: برای تدوین برنامه توسعه دوم که در زمان مدیریت ما در شهرداری تدوین شد زحمات زیادی کشیده شد و نهایتا ۴۷۰ صفحه برنامه تدوین شد که در این برنامه‌ها همه بخش‌های شهر از زیرزمین و آب‌های سطحی تا هوا را مورد توجه قرار دادیم اما چه اتفاقی افتاد و باید بگویم که در خوش‌بینانه‌ترین حالت حداکثر ۳۰ درصد این برنامه محقق شد.

امانی اضافه کرد: در برنامه سوم توسعه شهر تهران نیز براساس گزارشی که شورا ارائه کرده است و تنها ۳۶ حکم اجرا شده و ۱۲۴ مورد از احکام آن اجرایی نشده است و به عبارتی دیگر تنها ۲۳ درصد برنامه توسعه اجرایی شده است و حالا وزارت کشور اعلام کرده که برنامه‌های پنج‌ ساله را چهار ساله کنید در حالی که ما نقص برنامه نداریم بلکه مشکل ضعف ساختاری در برنامه‌ها، کمبود منابع و خلأ قانونی است و بهتر است برنامه‌ای تدوین کنیم که حداقل ۵۰ درصد آن اجرایی شود.

چمران در واکنش به این سخنان گفت: داشتن برنامه و چشم‌انداز لازم است اما مساله‌ای که وجود دارد این است که ما ایده‌آل فکر می‌کنیم و هر چه را که دوست داریم می‌نویسیم و این در حالی است که باید ببینیم اعتبارات و قانون چه مقدار به ما اجازه می‌دهد.

 نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۲۰ رای به یک فوریت طرح سند الزامات تدوین برنامه چهارم شهرداری تهران رای مثبت دادند.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات مشکوک در بازار مسکن در پی اصلاح نظام یارانه‌ای!

اقدامات مشکوک در بازار مسکن در پی اصلاح نظام یارانه‌ای!

برخی فروشندگان مسکن با القای گرانی پس از حذف ارز ترجیحی، این فرصت را برای خروج از بازار مغتنم دانسته و مقداری نرخ‌های پیشنهادی را در اردیبهشت ماه افزایش دادند؛ اما برآوردها گویای آن است که بازار در خرداد با افت مواجه شده و در واقع واکنش خاصی به این اتفاق نداشته است.
ساختمان مترو پل آبادان فرو ریخت/ تعداد کشته شدگان به  30 تن رسید

ساختمان مترو پل آبادان فرو ریخت/ تعداد کشته شدگان به 30 تن رسید

در آخرین جزئيات به دست آمده از ریزش ساختمان مترو پل تا کنون ۳۰ پیکر بی جان از زیر آوار بیرون کشیده شده است.