کد خبر: ۱۳۵۷۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
در حال حاضر حدود ۲.۴ میلیون نفر از جمعیت فعال کشور بیکار هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،آماری که به تازگی مرکز آمار ایران از وضعیت نیروی کار در بهار ۱۴۰۱ منتشر کرد، نشان داد که نرخ بیکاری با افزایش ۰.۴ درصدی به ۹.۲ درصد رسیده است.

این در حالی است که بررسی وضعیت بیکاری و اشتغال در دوره مورد بررسی از این حکایت دارد که از کل جمعیت کشور بیش از ۶۳.۵ میلیون نفر ۱۵ ساله و بیشتر هستند که از بین آنها بیش از ۲۵.۹ میلیون نفر فعال اند (بیکار و شاغل). میزان آن نسبت به بهار سال پیش، ۰.۵ درصد کاهش داشته است.

۹۸ هزار نفر از شاغلان کم شد

از جمعیت فعال، دو میلیون و ۳۹۹ هزار و ۵۵۴ نفر بیکار هستند که نسبت به بهار سال گذشته، ۰.۴ درصد افزایش یافته و  بر تعدادشان حدود ۱۰۸ هزار نفر افزوده شده است.

همچنین تعداد شاغلان بیش از ۲۳ میلیون و ۵۷۷ هزار نفر است که ۰.۶ درصد معادل ۹۸ هزار و ۲۵۶ نفر از تعداد آنها نسبت به پارسال کم شده است.

انتهای پیام
برچسب ها: بیکار ، بیکاری ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

با اینکه بناست از دو ماه دیگر کالابرگ الکترونیکی وارد چرخه حمایت از مردم شود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که همین یارانه نیز توانسته قدرت خرید مردم را افزایش دهد.
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
پربازدیدترین ها