کد خبر: ۱۳۵۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
در نشستی که با هدف رسیدگی تخصصی به عملیات پایدارسازی گود برج میلاد برگزار شد، اقدامات انجام شده در این پروژه و روند فعالیت های آتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در این نشست که با حضور مهدی صداقتی جانشین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، هادی حق بین مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، محمدصادق خیرخواه مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران و نمایندگانی از شرکت های پیمانکار مجری و مشاور پروژه پایدارسازی گود برج میلاد برگزار شد، علاوه بر ارائه گزارشی از شرح اقدامات انجام شده در این پروژه، درباره نحوه ایمن سازی حفاری شمع ها و مدیریت آبهای سطحی بحث و تبادل نظر شد.

مهدی صداقتی که به عنوان جانشین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در این نشست حضور داشت، طی سخنانی ایمن سازی گود برج میلاد را از مهمترین و البته حساس ترین پروژه های عمرانی پایتخت خواند و این ملاحظات را سبب ورود معاونت فنی و عمرانی به موضوع ایمن سازی گود برج میلاد دانست. وی در عین حال خاطرنشان کرد اقدامات اجرایی در این پروژه به صورت شبانه روزی ادامه دارد و یک برنامه یک ساله برای تکمیل فعالیت های فوق در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق، طی سخنانی در این نشست طرح پایدارسازی گود برج میلاد را از نخستین تجربه های اجرایی در زمینه نسل جدید پروژه های تثبیت و پایدار سازی گود دانست و با بیان آنکه اجرای عملیات فوق از طریق احداث یک سازه نگهبان صورت می پذیرد، یادآور شد سازه مذکور جزئی از سازه اصلی که در آینده و  براساس طرح جامع 120 هکتاری برج میلاد در محل گود ساخته می شود، به شمار می آید. 

وی از حفاری شمع های موردنیاز به عنوان نقطه بحرانی پروژه پایدارسازی گود برج میلاد یاد و اضافه کرد حفاری شمع ها در این پروژه با توجه به ماهیت، جنس و چسبندگی خاک اقدامی حساس است و از این رو در اولویت برنامه اجرایی قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران نیز طی سخنانی در این نشست با تاکید بر اهمیت موضوع مدیریت آبهای سطحی در محدوده گود برج میلاد، خواستار آن شد که ملاحظات مربوط به مدیریت رواناب ها در اولویت برنامه های نگهداشت گود قرار گیرد. به گفته خیرخواه، طراحی های مربوط به سازه نگهبان گود برج میلاد به موازات پیشبرد اقدامات اجرایی در حال تدقیق است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

با اینکه بناست از دو ماه دیگر کالابرگ الکترونیکی وارد چرخه حمایت از مردم شود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که همین یارانه نیز توانسته قدرت خرید مردم را افزایش دهد.
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
پربازدیدترین ها