کد خبر: ۱۳۵۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
یک فعال حوزه کار با بیان اینکه با کاهش ساعات کار نباید خدمت رسانی به مردم دچار مشکل شود، برلزوم مدیریت مصرف برق و اجرای الگوی صحیح مصرف انرژی در سازمانها و دستگاه ها تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رحمت الله پورموسی درباره تغییر ساعات کار به منظور صرفه جویی در مصرف برق و تاثیر آن بر فضای کسب و کار کشور، اظهار کرد:اینکه بخواهیم در بحث مصرف انرژی صرفه جویی کنیم و جلوی مصرف بی رویه را بگیریم، اقدام خوبی است. متاسفانه با مصرف بی رویه برق و حتی آب روبرو هستیم لذا فرهنگ مصرف باید نهادینه شود و افراد صرفه جویی در مصرف انرژی را سرلوحه کار خود قرار بدهند.

وی افزود: اما از جهت خدمت رسانی به مردم اینکه با کاهش مصرف برق، مردم دچار مشکل شوند، قابل توجیه نیست. برخی ساختارها و قوانین باید بازنگری شود تا مصرف برق در درون دستگاه ها و سازمان های دولتی اصلاح شود. اگر مصرف برق متعادل باشد نیازی به کاهش ساعت کار کارمندان و نیروهای کار نیست.

این فعال حوزه کار ادامه داد:در برخی از بخش ها به دلیل نیاز مردم به برخی از خدمات، تغییر ساعت کار تا حدودی مردم را دچار مشکل می‌کند چه بسا افراد برای حضور در محل کار نتوانند صبح ها کار بانکی خود را انجام بدهند یا برای کارهای اداری و پستی بعدازظهرها به دفاتر مربوطه مراجعه کنند ولی با تغییر یکباره و کاهش ساعات کار گرفتار می شوند.

پورموسی متذکر شد:علیرغم آنکه این بخشنامه به سازمانها و دستگاههای دولتی و اجرایی ابلاغ شده است، شاهد هستیم که بخش خصوصی و کارخانه ها هم ناچار به تعطیلی یک روزه و توقف خطوط تولید شده اند در حالی که همان توقف یک روزه فعالیت بر تولید به خصوص تولید ضروری و نیاز روز تاثیرگذار است، لذا بهترین راه این است که مصرف برق رعایت و الگوی مصرف بهینه اجرا شود.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

با اینکه بناست از دو ماه دیگر کالابرگ الکترونیکی وارد چرخه حمایت از مردم شود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که همین یارانه نیز توانسته قدرت خرید مردم را افزایش دهد.
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
پربازدیدترین ها