کد خبر: ۱۳۵۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: حداقل شهریه ثابت مدارس غیردولتی ۴ میلیون و حداکثر شهریه ۳۵ میلیون و ۶۰۰ تومان مشخص شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد محمودزاده درباره میزان شهریه مدارس اظهارداشت: شهریه ثابت و فوق برنامه هر مدرسه به طور جداگانه در سامانه www.mosharekatha.ir اعلام شده است.

وی افزود: هر مدرسه باید تابلو میزان شهریه را از آموزش و پرورش منطقه دریافت و در مدرسه نصب کند و به این صورت دیگر نیازی به مراجعه خانواده در سامانه نیست، والدین می توانند با مراجعه به مدرسه ثبت نام دانش آموزان را کامل کنند.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همچنین خانواده ها می توانند برای پرداخت شهریه با مدارس به توافق برسند که بخشی را درهنگام ثبت نام و مابقی را در فرآیند سال تحصیلی انجام دهند.

محمودزاده ادامه داد: شهریه هر مدرسه با مدرسه دیگر و هر استان با استان دیگر متفاوت است، به همین دلیل هم افزایش شهریه به صورت درصدی اعمال نشده و متناسب با عملکرد مدارس به دنبال افزایش شهریه هستیم.

وی یادآورشد: امسال درنظر داشتیم که شهریه مدارس با رقم های بالا افزایش چندانی پیدا نکند و مدارس با میزان شهریه پایین فعالیت های آموزشی و پرورشی بهتری داشته باشند.

هزینه های کلاس فوق برنامه اختیاری است
معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: در سامانه شهریه فوق برنامه دانش آموزان هم مشخص شده است، البته شهریه کلاس های فوق برنامه و هرگونه خدمات دیگر مانند هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب، لباس فرم و تغذیه اختیاری و متفاوت با شهریه ثابت است.

محمودزاده با بیان اینکه شهریه ثابت برای همه مدارس لازم الاجراست، افزود: سایر هزینه ها در مدارس اختیاری است و خانواده ها می توانند پرداخت نکنند همچنین اینکه مدارس نمی توانند هزینه ای با عنوان کمک های مردمی از اولیا دریافت کنند.


وی همچنین درباره تفاوت الگوی شهریه امسال به سال های گذشته اظهارکرد: امسال ۳۵ امتیاز از صد امتیاز به فرآیندها و فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس تعلق گرفت که البته برای سال تحصیلی آینده این فرآیند و الگو تغییراتی خواهد داشت.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای سال تحصیلی آینده، اجرایی سازی سند تحول بنیادین با توجه به شاخص های بررسی شده در قرارگاه و هم امتیاز رویکردهای پرورشی، تربیتی و آموزشی افزایش می یابد.

محمودزاده تاکید کرد: سال تحصیلی آینده کارنامه موفقیت آمیز مدرسه بررسی می شود و در نهایت این عملکرد را به میزان شهریه گره می زنیم.

تاخیر در ورود به سامانه به حجم بالای کاربران مربوط می‌شود

وی درباره تاخیر در ورود کاربران به سامانه اعلام شهریه مدارس توضیح داد: سامانه www.mosharekatha.ir در خدمت همه موسسان، مدیران و اولیا دانش آموزان برای مشاهده میزان شهریه هر مدرسه قرار دارد، احتمال دارد با توجه به اینکه حجم ورود به این سامانه زیاد است، وارد شدن با کندی همراه شود اما مشکلی از نظر مسائل فنی وجود ندارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

با اینکه بناست از دو ماه دیگر کالابرگ الکترونیکی وارد چرخه حمایت از مردم شود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که همین یارانه نیز توانسته قدرت خرید مردم را افزایش دهد.
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
پربازدیدترین ها