کد خبر: ۱۳۵۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰:
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ گفت: سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ اعمال نمی‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی خضریان در یک برنامه تلوزیونی گفت: تعیین سرنوشت یک عمر جوان‌ها طی یک نیمروز حتما اضطراب‌هایی را برای آن‌ها به همراه دارد و آن‌هایی که نمی
توانند حجم مطالعه خود را برای این دوره بالا ببرد به سمت تقلب و کارهای خلاف قانون و اخلاق روی می‌آورند.

وی ضمن اشاره به اینکه باید سوابق تحصیلی در کنار کنکور مبنایی از ارزشیابی افراد برای دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های برتر باشد، ادامه داد: به این موضوع چند نقد وارد است یک اینکه عده‌ای در مجلس شورای اسلامی معتقد هستند که با توجه به اینکه قانون سنجش و پذیرش در سال ۹۲ در مجلس شورای اسلامی تصویب شده ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوع مبنای حقوقی ندارد و این قانون باید در مجلس اصلاح می‌شد که این مسئله قابل تأمل است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه ۲ گروه دیگر نیز به این موضوع نقد دارند، افزود: عده‌ای اعلام می‌کنند که ما باید از قبل نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشیم و گروه دوم معتقد هستند که مبنای پذیرش باید صرفا کنکور باشد که در پاسخ به گروه دوم باید بگویم این امر منطقی نیست که رقابت متراکم کنکور تعیین کننده ۵۰ سال آینده زندگی یک جوان باشد.

خضریان در ادامه گفت: در جلسه روز پنجشنبه کمیسیون اصل ۹۰ با رئیس‌جمهور تصویب شد که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور سال۱۴۰۲ که تاثیر سوابق تحصیلی بود اعمال نشود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

با اینکه بناست از دو ماه دیگر کالابرگ الکترونیکی وارد چرخه حمایت از مردم شود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که همین یارانه نیز توانسته قدرت خرید مردم را افزایش دهد.
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
پربازدیدترین ها