کد خبر: ۱۳۵۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران:
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با طرح دو سوال از شهردار پایتخت پرسید که مشوق‌های نوسازی چقدر توانسته سرعت نوسازی را در تهران افزایش دهد؟
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،جعفر شربیانی پس از استماع سخنان زاکانی شهردار تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه همانطور که می دانید بخش‌های عمده‌ای از تهران به ویژه درجنوب شهر فرسوده و یا در حال فرسودگی است و این سرعت فرسودگی با شتاب بالایی در حال انجام است، گفت: این استهلاک تنها مربوط به بخش املاک و خانه‌های شهروندان نیست؛ بلکه شامل زیر ساخت‌ها و تاسیسات شهری نیز می‌شود.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در نتیجه به دلایل متعددی که شهردار بهتر از آن در جریان است، یکی از اولویت های جدی شهر تهران نوسازی و بازسازی آن و به طور مشخص بافت فرسوده است، ادامه داد: ما در کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نسبت به این مساله وقت زیادی را برای مطالعات انجام داده‌ایم و برای ما مهم است که آن را در این دوره به نتیجه برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه در معادله پیچیده و زمان نوسازی بافت فرسوده و ناپایدار، متغیرهای زیادی وجود دارد، بیان کرد:  آقای شهردار به این مساله اشاره کردند که مدیریت شهری یک فرصت تشویقی به بافت فرسوده داده است و بنده نیز در جریان این مساله هستم که به متقاضیان یک طبقه مازاد تعلق می گیرد؛ اما سوال من این است که این مشوق ها چه  میزان تحرک عملی در نوسازی بافت فرسوده شهر تهران با توجه به مشکلات تامین مالی که در این زمینه وجود دارد، خواهد داشت؟

شربیانی در ادامه با طرح سوال دوم خود یادآور شد: سوال بعدی من این است که شما به این مساله تاکید داشتید که ۳۰۰۰ میلیارد تومان به عنوان پول مازاد در یکی از بانک ها اشتباه حساب شده است، آیا این مساله اشتباه مناسباتی بوده یا یک فساد مالی بوده است؟

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

با اینکه بناست از دو ماه دیگر کالابرگ الکترونیکی وارد چرخه حمایت از مردم شود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که همین یارانه نیز توانسته قدرت خرید مردم را افزایش دهد.
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
پربازدیدترین ها