کد خبر: ۱۳۵۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
یک عضو شورای شهر تهران تاکید کرد
یک عضو شورای شهر تهران بر لزوم برخورد نیروی انتظامی با ورود شبکه‌های اراذل و اوباش به ساخت‌وسازهای غیرمجاز تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی اقراریان در شصت‌ونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شکل‌گیری قرارگاه ایمنی پس از حادثه متروپل گفت: تشکیل این قرارگاه قابل تقدیر است اما باید اقدامات موثری نیز در این قرارگاه صورت بگیرد.

وی افزود: اخیرا بنده بازدیدی از منطقه ۱۹ داشتم که متأسفانه شاهد ساخت‌وسازهای غیرمجاز در ناحیه سه این منطقه بوده‌ام و این در حالی است که ما پس از یک حادثه همانند متروپل دچار بیماری تکرار، تمرکز و فراموشی می‌شویم؛ به طوری که چنین حوادثی پس از مدتی از ذهن همه مردم فراموش می‌شود.

شاهد ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح شهر تهران هستیم

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه تذکر بنده ناظر به ایمنی ساختمان‌هاست، گفت: هم‌اکنون در حال حاضر شاهد ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح شهر تهران هستیم به طوری که بسیاری از ساختمان‌ها بدون پروانه ساخته می‌شوند که هر کدام از آنها می‌توانند یک متروپل جدید باشند.

اقراریان ادامه داد: اینگونه ساختمان‌ها در حریم تهران و یا در ۲۲ منطقه تهران ساخته می‌شوند و از جمله مثال آن می‌توان به منطقه یک؛ گلاب‌دره اشاره کرد که این ساختمان‌ها نیز با بناهای بلند با چشم دیده می‌شوند.

وی تاکید کرد: ما انتظار داریم در قرارگاه ایمنی به اینگونه ساختمان‌ها توجه شود و جلوی ساخت‌وسازهای چنین ساختمان‌ها و بناهایی گرفته شود و این درحالی است که ما شاهد هستیم که افراد اقدام به اخذ پروانه ساختمانی و احداث بنای ۴ طبقه می کنند اما در نهایت ۷ طبقه ساختمان‌سازی می‌کنند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه برخی از شبکه‌های اراذل و اوباش و سازمان‌یافته در بحث ساخت‌وساز دخیل هستند، گفت: انتظار داریم که نیروی انتظامی به صورت مقتدرانه با چنین افرادی برخورد جدی داشته باشد و همان طور که طی ۴۸ ساعت سارقان صندوق امانات بانک ملی را دستگیر می‌کنند با این افراد نیز برخورد کنند.

اقراریان ادامه داد: اگر پلیس بخواهد می‌تواند با چنین گروه‌های سازمان‌یافته‌ای برخورد کنند همچنین مسئولان مربوطه نباید به چنین ساختمان‌هایی آب، برق و گاز بدهند. اما شاهد هستیم که این اتفاق صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.