کد خبر: ۱۳۵۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 گفت: ویژه برنامه های هفته ملی بدون دخانیات امسال با شعار « اراده ها روشن، سیگارها خاموش » در محلات تا 10 خرداد اجرا مي شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد حسن رجبی با اعلام این خبر گفت: اين برنامه با هدف توانمند سازی مردم محلات به منظور اصلاح شیوه زندگی و کاهش رفتارهای پر خطر، حساس سازی شهروندان نسبت به حقوق شهروندی خود در حوزه استعمال دخانیات، ارتقای سطح سواد شهروندان نسبت به دود تحمیلی یا دود دست دوم و سوم، مطالبه گری و جلب مشارکت شهروندان در حوزه مبارزه با استعمال دخانیات در بوستان ها و اماکن عمومی و ایجاد شهری بدون دخانیات به اجرا درمی آید.

او به تشریح این برنامه ها پرداخت و ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با مضرات استفاده از دخانیات، برگزاری مسابقات با موضوع دخانیات، بر پایی نمایشگاه و ایستگاه سلامت، اجرای نمایش و تئاتر با موضوع دخانیات، پیاده روی نمادین و تورهای تفریحی و آموزشی، برگزاری مراسم نمادین دفن سیگار و قلیان و گرفتن سیگار از افراد سیگاری و اهدای گل به آنان، تهیه و توزیع اقلام آموزشی و استفاده از پتانسیلهای موجود جهت اطلاع رسانی و تقدیر از برگزیدگان ترک سیگار از جمله این برنامه هاست.

رجبی افزود: تجلیل از حامیان برنامه های پیشگیری وکنترل مصرف دخانیات، استقرار غرفه های مشاوره راهنمایی ، ارجاع و ترک دخانیات، برگزاری نمادین فریاد اعتراض کودکان، مادران و اعضای کانون های پاد در خصوص استعمال دخانیات با شعار نه به سیگار و استفاده از ظرفیت اعضای کانون پاد جهت مشارکت در اجرای ویژه برنامه ها وحضور متذکرین و ناظرین اعضای کانون پاد در پارکهای بدون دخانیات از سایر برنامه های این هفته خواهد بود.

براساس اين گزارش، شهروندان مي توانند براي بهره مندي از اين برنامه ها به خانه سلامت سراهای محله مراجعه کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار