کد خبر: ۱۳۵۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
شهردار منطقه ۶ گفت: همراه‌سرای امیرلویی با ظرفیت۱۱۰ تا ۱۷۰ نفر و همراه‌سرای خردمند با گنجایش ۱۳۰ نفر با تمرکز بر تجهیز امکانات بیشتر در ماه‌های آینده افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مسعود رنجبریان درباره آخرین وضعیت همراه سراها در منطقه ۶ اظهار کرد: در این منطقه حدود ۳۳بیمارستان وجود دارد که از این تعداد ۱۳بیمارستان دولتی هستند. در مجاورت بیمارستان های امام خمینی (ره)، قلب و شریعتی همراه سرای امیرلویی و در حوالی بیمارستان فیروزگر همراه سرای خرمند در حال آماده سازی است تا به همراهان بیماران که عمدتا از سراسر کشور هستند خدمات و اسکان ارائه دهند.

شهردار منطقه ۶ با تاکید بر اینکه شهرداری متولی اصلی ساخت همراه سرا نیست و فقط در راستای مسئولیت اجتماعی و در جهت رفاه شهروندان اقدام به ساخت همراه سراه می کند، گفت: در گذشته زمینی در خیابان امیرلویی در ضلع جنوبی بیمارستان امام خمینی(ره) برای ساخت همراه سرا اختصاص داده شد که دانشگاه علوم پزشکی با کمک خیرین در حال ساخت همراه سرایی با ظرفیت ۱۱۰ تا ۱۷۰ نفر در این زمین است و تاکنون بالغ بر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در ادامه بیان کرد: به تازگی جلسه ای با هیأت مدیره مجمع خیرین سلامت کشور داشتیم که مقرر شد دو ساختمان در روبروی مرکز طبی کودکان به اسکان همراهان بیماران اختصاص یابد. از این رو در حال انجام مقدمات و تشریفات آن هستیم تا در آینده نزدیک به این مهم دست یابیم.

رنجبریان با اشاره به بازدید میدانی و مذاکرات متعدد با مدیران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اظهار کرد: داخل مجتمع سوله بحرانی موجود است که می‌توان در شرایط عادی جهت اسکان همراهان بیماران استفاده کرد و این موضوع مطرح و تبادل نظر شد و تصمیمات خوبی در این باره نیز گرفته شده است.

شهردار منطقه ۶ درباره همراه سرای خیابان خردمند نیز با بیان اینکه برای این همراه سرا ساختمانی را با ظرفیتی بالغ بر ۱۳۰ نفر از بنیاد مستضعفان اجاره کرده ایم و در حال تجهیز این ساختمان هستیم، یادآور شد: یک طبقه از این همراه سرا تاکنون تجهیز شده و به زودی مابقی طبقات آن تجهیز می‌شود تا این همراه سرا بتواند به همراهان بیماران بیمارستان فیروزگر که در نزدیکی این ساختمان قرار دارد، ارائه سرویس کند.

وی در پایان با اشاره به چادر نشینی‌هایی که توسط همراهان بیماران در اطراف بیمارستان‌ها دیده می شود، عنوان کرد: به صورت سرکشی اکیپ های آسیب های اجتماعی منطقه در دو شیفت با چادرنشینان صحبت می کنند و اگر ظرفیتی در همراه سرای فعلی منطقه و یا سایر مناطق موجود باشد به این مکان ها هدایت می شوند؛ اما باید توجه داشته باشیم که در این موضوع با یک سری از افراد مواجه هستیم که در کنار بیمارستان‌ها چادر می زنند و سلایق خاصی دارند و اصرار دارند در چادرها بمانند، به عبارتی از همراه سرا استقبال نمی‌کنند. این موارد چالش‌های اجتماعی است که موضوع ساماندهی همراهان بیمار را دشوارتر می‌کند.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار