کد خبر: ۱۳۴۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
معاون خدمات شهری منطقه ۱۴ در مورد سرانجام ایمن سازی بازار گل شهید محلاتی توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علیرضا برزگر مرادی در مورد وضعیت باغ گل محلاتی با بیان اینکه کمیته ساماندهی بازار گل محلاتی تشکیل شد، گفت: با  حضور مسوولان شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران و همچنین دبیر و رئیس شورای بازار گل محلاتی، نمایندگانی از آتش نشانی، اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل حقوقی شهرداری، کمیته ساماندهی بازار گل محلاتی تشکیل شد تا در مورد ظرفیت‌ها ، چالشها، تامین ایمنی و در کل ساماندهی بازار گل محلاتی تصمیماتی اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه بازار گل شهر محلاتی در منطقه ۱۴ از اولین پایگاه های گل و گیاه تهران است که در سالهای اخیر تراکم بالای جمیعت و مشکلات کسبه در این بازار منجر به ورود مسائل و مشکلاتی شده بود و می‌تواند موجب بروز حوادث غیرمترقبه شود، اظهار کرد: براین اساس قبل از سال ۱۴۰۱ و بعد از وقوع حادثه در باغ گل و مرگ دو نفر، فاز اول ساماندهی بنا به دستور دادستان تهران اجرایی شد که براین اساس یک دستورالعمل ۱۶ بندی توسط شهرداری و آتش نشانی تدوین و برای اجرا به باغ گل ابلاغ شد تا در آستانه نوروز ایمنی باغ گل تامین شود.

معاون خدمات شهری منطقه ۱۴ با بیان اینکه در آخر سال حجم زیادی از جمعیت برای خرید به باغ گل می آیند و باید ایمنی آنها تامین می شد، گفت: کسبه بخشی از این دستورالعمل را اجرا کرده و بخش دیگر که نیازمند کارهای زیرساختی بود هنوز بلاتکلیف مانده است.

برزگر مرادی با بیان اینکه در فاز دوم سازماندهی باغ گل، راه اندازی کمیته ساماندهی در دستور بود که این مهم با دستور دادستان تشکیل شد، تصریح کرد: در جلسه اول این کمیته وظایف همه سازمانها و شرکتهای دخیل مشخص شد و تمرکز ما ارتقای ایمنی باغ گل محلاتی است و به دنبال آن هستیم که به یک سطح قابل قبل و استانداری از ایمنی در باغ گل برسیم تا شهروندان با اطمینان خاطر در آنجا تردد کنند.

وی با بیان اینکه باغ گل ۲۵ هزار متر است که ۶۱۳ غرفه در آن فعال است، افزود: طبق دستور  دادستان کسبه باید یک شرکت تاسیس می کردند و کل غرفه داران می بایست در آن شرکت عضویت می داشتند؛ اما متاسفانه برخی از کسبه صد در صد همکاری نکرده و استاندارد سازی حداقلی باغ گل با کندی صورت می گیرد.

معاون خدمات شهری منطقه ۱۴ با اشاره به مشکلات مالیکتی در باغ گل محلاتی، گفت: در فاز سوم بحث مالکیت و بعد از آن جانمایی و ساخت بازار گل استاندارد پیش بینی شده که این مسئله در سطح بالاتر و از طریق دادستانی و اداره کل شهرسازی و شهرداری تهران باید پیگیری شود. این مسئله در سطح اختیارات منطقه نیست؛ اما ما در کمیته ساماندهی به دنبال افزایش ایمنی بازار باغ گل محلاتی در طول سال هستیم.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.