کد خبر: ۱۳۴۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در مراسم رونمایی از این اثر هنری که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از معاونان و مدیران شهری برگزار شد گفت: بر اساس تأکیدات شهردار تهران در سال جاری هویت‌بخشی به ایستگاه‌ها بر اساس تمدن اسلامی - ایرانی، یکی از سرفصل‌های ما در جهت ارتقا کیفیت خدمات‌رسانی به شهروندان شهر زیرزمینی است.
وی با اشاره به اینکه لازمه این کار استفاده از تمامی هنرمندان نخبه ایرانی است افزود: از هنرمندان دعوت می‌کنم تا ما را در این راه یاری کنند.
وی تصریح کرد: امروز در راستای عینی‌سازی هویت تاریخی و جغرافیایی خلیج همیشگی فارس، اثر هنری تلفیقی متفاوتی در ایستگاه متروی اقدسیه رونمایی شد که ساخت این اثر همراه با اسناد و مدارک معتبر تاریخی و بین‌المللی پاسخی همیشگی به شبهات و جعلیات مطرح شده پیرامون سابقه کهن خلیج تا ابد فارس است. در این اثر بی‌نظیر شهروندان می‌توانند شنونده صدای امواج نیلگون خلیج‌فارس باشند.
در ادامه این مراسم، رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه ساخت چنین سازه‌ای در مترو اقدام ارزشمندی است گفت: توجه به هویت ملی و دینی در عرصه عمومی و بسترهایی که می‌تواند اثرگذار باشد باید موردتوجه قرار گیرد.
مهدی اقراریان افزود: سازه‌هایی که در مترو داریم به‌خاطر استفاده مستمر دچار فرسایش شده‌اند و باید اهتمام ویژه‌ای برای نگهداری این ظرفیت برای خدمات‌رسانی مناسب به مردم که از اولویت‌ مترو است در نظر گرفته شود.
وی با تاکید بر اینکه پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی در مترو بسیار مهم است خاطرنشان کرد: ناوگان مترو روزانه حجم زیادی از شهروندان را جابه‌جا می‌کند و براي جذاب كردن فضاي مترو، پرداختن به عنصر هنر و فرهنگ ضروري است.
مهدی اقراریان تصریح کرد: مجموعه ایستگاه‌های مترو می‌تواند به‌عنوان یک فرهنگسرای بزرگ برای آسایش و آرامش شهروندان و مسافران در نظر گرفته شود.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه محیط مترو باید آرامش‌بخش باشد خاطرنشان کرد: مدیریت شهری تلاش دارد با اجرای طرح‌های مناسب، محیطی آرامش‌بخش و جذاب را در مترو برای شهروندان ایجاد کند.
وی ادامه داد: ایجاد اتاق مادر و کودک و همچنین ایجاد واگن ویژه بانوان از نمونه طرح‌های موفق شرکت مترو در مسائل فرهنگی و اجتماعی است که باید نظیر این طرح‌ها ادامه داشته باشد.
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سالیان سال از تاریخ این سرزمین می‌گذرد خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده زیاد خواهی کسانی که دشمنی ما را به‌عنوان بخشی از برنامه‌های خود در دستور کار قرار داده‌اند به نتیجه نمی‌رسد و تاریخ این مرزوبوم همواره جاودانه خواهد ماند.

انتهای پیام /
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.