کد خبر: ۱۳۴۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱
تزریق داروی فشار خون هر شش ماه یک‌بار (دو نوبت در سال) می‌تواند جایگزین مصرف روزی یک عدد قرص کاهش فشار خون شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با موفقیت آمیز شدن نتایج یک مطالعه جدید می توان تزریق هر شش ماه یک بارِ آمپول فشار خون را با مصرف روزانه قرص فشارخون جایگزین کرد.

طبق اعلام سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) حدود یک سوم افراد بزرگسال در انگلیس به عارضه فشار خون بالا مبتلا هستند اما ممکن است بسیاری از ابتلای خود اطلاع نداشته باشند. در حالیکه در اغلب مواقع این عارضه علائم قابل توجهی ندارد، اگر بیمار تحت درمان قرار نگیرد، می تواند خطر حمله قلبی و سکته را افزایش دهد.

حدود ۱۰۰ بیمار از سراسر انگلیس بخشی از ۶۳۰ بیمار در جهان خواهند بود که در این بررسی جدید که در دانشگاه کوئین مری لندن انجام خواهد گرفت، شرکت میکنند.

به گفته متخصصان، افرادی که فشار خون بالا در آنها تشخیص داده می شود معمولا یک بار در روز قرص مصرف می کنند.

انجمن قلب انگلیس (BHF) اعلام کرد: اگرچه همیشه علت ابتلا به عارضه فشار خون بالا مشخص نیست، بیشتر مردم به دلیل رژیم غذایی، سبک زندگی یا شرایط جسمی به آن مبتلا می شوند.

قرار است این بررسی جدید در مدت سه سال انجام شود.

بر اساس این گزارش، متخصصان اظهار داشتند: در مراحل اولیه قرار داریم اما امید نهایی ما این است که ثابت شود این روش درمانی یک راه‌حل عملی، ایمن‌تر و قابل کنترل‌تر برای مقابله با فشار خون بالاست. درمان این عارضه با تزریق دارو دو بار در سال جایگزین بهتری برای مصرف داروهای روزانه است که ما معتقدیم خبر خوشایندی برای بیماران خواهد بود و درمان فشار خون را راحت‌تر می‌کند.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.