کد خبر: ۱۳۴۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱
به مناسبت میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) در منطقه 12 برگزار شد:
شهردار منطقه 12 از اجرای ویژه‌برنامه‌های ولادت باسعادت حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) با عنوان محفل کریمانه در آستان مقدس امامزادگان یحیی و محمد (علیه‌السلام) خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،امیر یزدی، شهردار منطقه ضمن تبریک میلاد فرخنده کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) در پانزدهم ماه مبارک رمضان گفت: میلاد سومین اختر آسمان ولایت در نیمه ماه مبارک رمضان، سبب افزایش شور و نشاط معنوی به دل‌های روزه‌داران و مؤمنان است و زمان مناسبی برای توسل و اجابت دعا به درگاه حضرت حق به شمار می‌رود.

یزدی با اشاره به رسوم ایرانیان در برگزاری مراسم مولودی و پخش نذورات در ایام ولادت اهل بیت (علیهم‌السلام) افزود: از سنت‌های حسنه در سبک زندگی ایرانی-اسلامی، پخش نذورات و تهیه افطاری در کوچه و محله‌هاست که فضای محله را به دعا و ذکر عطرآگین می‌سازد. شهرداری منطقه 12 با تأسی از همین سنت پسندیده به برگزاری مراسم و تهیه افطاری برای هزار نفر در آستان مقدس امامزادگان یحیی و محمد (علیه‌السلام) اقدام کرد که با استقبال خوبی از سوی شهروندان روبه‌رو شد.

جشن میلاد سومین امام شیعیان، حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام)، روز یک‌شنبه، 28 فروردین‌ماه در آستان مقدس امامزادگان یحیی و محمد (علیه‌السلام) با حضور مسؤولان محلی و منطقه‌ای و شهروندان به اجرا درآمد. در این ویژه‌برنامه، پس از قرائت قرآن توسط قاری بین‌المللی، مدیحه‌سرایی و اجرای گروه تواشیح صورت گرفت.

این برنامه با برگزاری مسابقات فرهنگی و اهدای هدایا به نفرات برگزیده ادامه یافت و در پایان، به مناسبت این میلاد فرخنده، اطعام هزار نفر از حاضران در برنامه که از اهالی محله امامزاده یحیی (علیه‌السلام) بودند، برای افطار به انجام رسید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.