کد خبر: ۱۳۴۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۵
قانون بودجه سال ۱۴۰۱ معافیت برخی مشترکان صنعت آب و برق را از پرداخت تعرفه و سایر خدمات جانبی مشخص کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس بند ت تبصره ۶، کلیه واحدهای آموزشی مدارس دولتی وزارت آموزش‌وپرورش از پرداخت هزینه‌های برق، گاز و آب تا سقف الگوی مصرف معاف هستند.

همچنین بند "غ" تبصره ۶ عنوان می‌کند در اجرای جزء (۲) بند (چ) ماده (۸۰) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی از پرداخت هزینه‌های صدورپروانه ساختمانی، عوارض دهیاری و شهرداری و هزینه‌های انشعابات برق، آب و فاضلاب و گاز برای واحدهای مسکونی اختصاص یافته به آنان بر اساس الگوی مصرف، فقط برای یکبار معاف هستند.

اما بند "ش" تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ نیز عنوان می‌کند: کلیه رده‌های بسیج مستضعفین (پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج)، پاسگاه‌ها، کلانتری‌ها و موزه‌های دفاع‌مقدس از پرداخت حق انشعاب برق، گاز، آب و فاضلاب معاف هستند.

همچنین در بند "ظ" تبصره ۶ قانون بودجه همچنین تصریح شده است: تمامی مدارسی که حداقل ۵۰ درصد آن توسط خیرین ساخته می‌شود، از پرداخت حق انشعاب، توسعه شبکه، حق وصل شمارشگر (کنتور) آب، گاز و فاضلاب و حق انشعاب، افزایش جریان الکتریکی (‌آمپراژ) و حق وصل شمارشگر (کنتور) برق معاف هستند.

تعداد مشترکان معرفی‌شده برای دریافت گاز رایگان به بیش از ۶۰۰ هزار خانوار رسید

همچنین سیدجلال نورموسوی - سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: تعداد مشترکانی که کمیته امداد و بهزیستی برای دریافت گاز رایگان معرفی کرده‌ و اطلاعاتشان در سامانه شرکت ملی گاز ثبت شده است، به بیش از ۶۰۰ هزار خانوار رسید.

وی افزود: درباره رایگان شدن گاز برای خانوارهای محروم زیر پوشش نهادهای حمایتی، تاکنون ما همه اطلاعات ارسالی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی را صحت‌سنجی کرده‌ایم و بعد از آن وارد سامانه شرکت ملی گاز شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس در کمیته امداد امام خمینی (ره) از پیش از عید نوروز تاکنون شاهد افزایش ۲۳ درصدی آمار بودیم و کد اشتراک ۴۸۹ هزار خانوار کمیته امداد در سامانه شرکت ملی گاز ثبت شده است.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: در سازمان بهزیستی رشد آمار نسبت به پیش از عید نوروز بیشتر بوده و تاکنون حدود ۱۱۴ هزار کد اشتراک خانوار در سامانه شرکت ملی گاز ثبت شده است.

نورموسوی درباره دلیل اختلاف آمار کمیته امداد امام خمینی (ره) با فهرست شرکت ملی گاز، گفت: کمیته امداد یک فهرست کلی داده و ما پس از پایش به حدود ۵۰۰ هزار کد اشتراک رسیدیم که در سامانه شرکت ملی گاز ایران ثبت کردیم.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه بعضی خانوارها در مناطق محروم و عشایرنشین زندگی می‌کنند و از نعمت گاز بی‌بهره هستند، برنامه‌ریزی کردیم که اگر این خانوارها در مسیر لوله‌کشی‌های گاز قرار داشته باشند و به‌دلیل نبود لوله‌کشی گاز از این حق قانونی محروم باشند، یک بند قانونی دیگری در نظر گرفتیم که شرکت ملی گاز تا سقف ۶ میلیون تومان هزینه برای لوله‌کشی گاز را به‌عهده می‌گیرد.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران یادآور شد: براین اساس لوله‌کشی به‌صورت رایگان انجام می‌شود و افزون بر آن امتیاز گاز هم رایگان است و این افراد می‌توانند از نعمت گاز رایگان استفاده کنند، همچنین آن دسته افرادی که از مزیت مصرف گاز بی‌بهره هستند و از سوخت‌های مایع استفاده می‌کنند به‌طور حتم قوانین حمایتی دیگر وجود دارد تا این افراد هم از این حق قانونی بتوانند استفاده کنند که از حوزه اختیارات شرکت ملی گاز خارج است.


انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار