کد خبر: ۱۳۴۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
شرایط و ضوابط شرکتِ ناشران و دیگر نهادهای فرهنگی در بخش بین‌الملل سی‌وسومین دوره نمایشگاه کتاب تهران، اعلام شد. متقاضیان به مدت ۱۲ روز فرصت دارند در سایت ketab.ir ثبت‌نام کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ستاد برگزاری سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، اعلام کرد ناشران، مؤسسات فرهنگی، نهادها، انجمن‌ها، تشکل‌های نشر، آژانس‌های ادبی و دیگر فعالان فرهنگی حوزه بین‌الملل می‌توانند از امروز (شانزدهم فروردین) تا حداکثر بیست‌وهفتم فروردین ۱۴۰۱، با مراجعه به پایگاه اینترنتی ketab.ir ، شرایط و ضوابط حضور در بخش بین‌الملل سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را مطالعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بخش بین‌الملل سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران به‌منظور شناساندن بهتر ظرفیت‌های صنعت نشر ایران، گسترش مراودات فرهنگی در عرصه بین‌الملل، زمینه‌سازی برای برقراری ارتباطات حرفه‌ای بین ناشران ایرانی و خارجی و  بررسی مشکلات و راهکارهای توسعه نشر بین‌الملل، برگزار می‌شود.

شرایط حضور در بخش  بین‌الملل سی‌وسومین دوره نمایشگاه کتاب تهران، به شرح ذیل است:

• نهادها، سازمان‌ها، مؤسسات، انجمن‌ها و تشکل‌هایی که فعالیت‌های آنها در حوزه دیپلماسی فرهنگی تعریف شده باشد و یا محصولات فرهنگی در حوزه نشر برای عرصه بین‌الملل تولید کرده باشند.

• ناشران و آژانس‌های ادبی ایرانی که حق نشر (کپی رایت) کتاب یا کتاب‌های خود به سایر زبان‌ها را به ناشران دیگر واگذار کرده‌اند یا در صدد فروش حق نشر (کپی رایت) کتاب یا کتاب‌های خود به ناشران سایر کشورها هستند.

• ناشران ایرانی که کتاب‌های خود را برای ارائه به بازارهای جهانی، به زبان‌های غیرفارسی منتشر کرده‌اند.

• طرح‌های حمایت از ترجمه و نشر آثار ایرانی به زبان‌های خارجی.

• ناشران و آژانس‌های ادبی ایرانی که علاقه‌مند به خرید حق نشر (کپی رایت) کتاب از ناشران و آژانس‌های ادبی خارجی هستند.

• ناشران و آژانس‌های ادبی در صورت تمایل می‌توانند در بخش رویدادها، نسبت به معرفی نشر و آثار به زبان انگلیسی نیز اقدام کنند.

• ناشران ایرانی که علاقه‌مند به عرضه غیرمستقیم کتاب‌های دارای فروش کپی‌رایت و با قابلیت فروش کپی‌رایت در بازار جهانی هستند.

ضوابط حضور در بخش بین‌الملل سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز به شرح ذیل است:

• کتاب‌های ناشران داخلی باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و به شکل قانونی در ایران منتشر شده باشند.

• ناشرانی که به دنبال عرضه کتاب‌های خود در حوزه بین‌الملل هستند، صرفاً می‌توانند به معرفی کتاب‌های تألیفی منتشرشده خود بپردازند. اولویت با کتاب‌هایی با محتوای اصالت ایرانی، دو یا چندزبانه و هم‌چنین برگزیدگان جشنواره‌های ملی یا بین‌المللی است. از لحاظ زمان چاپ، اولویت با کتاب‌هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن مربوط به ۵ سال اخیر باشد.

• در مورد طرح‌های حمایت از ترجمه و نشر آثار ایرانی به زبان‌های خارجی، ضروری است نمونه‌ای از کتاب‌هایی که در ۵ سال اخیر از حمایت‌های این طرح‌ها استفاده کرده‌اند، همراه با مشخصات ناشران خارجی آن‌ها ارائه شود.

• متقاضیان لیست آثار قابل عرضه را طی مهلت مقرر در سایت مذکور بارگذاری کنند.

• متقاضیان حضور در این بخش اعم از ناشران، آژانس‌های ادبی و ... ضمن انتخاب کتاب‌های مناسب و قابل‌عرضه به‌همراه کاتالوگ مربوطه، مسئولیت معرفی و مذاکره برای ارائه آثار خود در غرفه را برعهده ‌دارند و موظف‌اند یک نفر را به‌عنوان فرد حاضر در غرفه به‌صورت ثابت معرفی کنند.

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به صورت فیزیکی در مصلای امام خمینی(ره) و به صورت مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.