کد خبر: ۱۳۴۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
وزیر نیرو درباره تامین آب کرمان اظهار کرد: طرح‌های مختلفی برای تأمین آب داریم که یکی از آن طرح‌ها، اختصاص بخشی آب از خط انتقال آب خلیج فارس به استان های کرمان و یزد برای شهر کرمان اختصاص داده شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی اکبر محرابیان امروز دوم فروردین ماه در حاشیه بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: مطالعات و بررسی های این طرح انجام شده است ضمن آن‌که توافقاتی با مسئولین و نمایندگان استان در این زمینه صورت گرفته است و در سال ۱۴۰۱ عملیات اجرایی اتصال خط آب کرمان به خط سراسری آغاز می شود و امیدواریم این پروژه در کوتاه ترین زمان به بهره برداری رسد و اعتبار لازم برای این پروژه در نظر گرفته شده است. 

وی در ادامه بررسی طرح های توسعه ای نیروگاه‌های برق را از اهداف سفر خود دانست و گفت: نیروگاه های در دست تعمیر و در حال احداث در زمانبندی مقرر اجرا تا تابستان برق تولیدی خود را وارد مدار کنند. 

وزیر نیرو درباره تعرفه های آب و برق نیز گفت: تعرفه انرژی در سال جاری برای مشترکینی که براساس الگوی مصرف، استفاده دارند، هیچ تغییری نکرده است اما هزینه آب و برق مشترکینی که بیش از الگوی مصرف است پلکانی افزایش می یابد. 
محرابیان افزود: براساس پایش صورت گرفته، بسیاری از مشترکین میزان مصرف خود را کاهش داده اند. 

وزیر نیرو و هیات همراه از نیروگاه های سیکل ترکیبی ۴۵۰ مگاواتی فولاد بوتیای ایرانیان بازدید کرد. 
این نیروگاه سیکل ترکیبی در دو فاز بخار و گاز در حال اجرا است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، واحد ۲۶۰ مگاواتی گازی آن تیر ماه و واحد بخاری آن در زمستان سال جاری وارد مدار خواهد شد. 
برپایه این گزارش، همچنین تعدادی از مطالبه گران بخش آب در گفتگو با وزیر نیرو دغدغه های خود را درباره قنوات اطراف شهر کرمان مطرح کردند. دکتر محرابیان ضمن شنیدن کامل صحبتها و دریافت اطلاعات مورد نیاز برای بررسی کارشناسی مسائل مطرح شده قول مساعد داد.
بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مقصد آخر وزیر نیرو به کرمان بود. 

براساس این گزارش ظرفیت اسمی این نیروگاه ۱۹۲۰ مگاوات است و در شرایط مطلوب ۱۵۶۰ مگاوات برق وارد مدار می کند. 

در راستای حفظ توان قبلی، دو واحد این نیروگاه در دست تعمیر است که تعمیرات اساسی واحد اول امروز تمام شده و تعمیرات واحد دوم نیز تا اواخر فروردین به پایان می رسد. گفتنی است در حال حاضر ۱۵۹ مگاوات این نیروگاه برای تعمیر از مدار خارج شده است. 
وزیر نیرو در پایان از تلاش‌های همه نیروهای برق قدردانی کرد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار