کد خبر: ۱۳۴۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: در ادامه کنترل و پایش مراکز عرضه ماهی قرمز و فروش ماهیان زینتی، ۳۹ عدد لاک پشت برکه‌ای خزری از یک متخلف کشف و ضبط شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدرضا عابدی مقدم در سخنانی اظهار داشت: کنترل و پایش مراکز عرضه ماهی قرمز و واحدهای فروش آکواریوم و ماهیان زینتی در روزهای پایانی سال به صورت منظم و مستمر ادامه دارد.

وی با اشاره به ممنوعیت هرگونه خرید و فروش جانوران وحشی به ویژه سمندر لرستانی، لاک پشت و مارآبی در مراکز عرضه ماهی قرمز، خاطرنشان کرد: در جریان گشت و کنترل سطح شهر قم، ۳۹ عدد لاک پشت برکه‌ای خزری از یک متخلف کشف و ضبط شد و به این تخلف در مجامع قضایی رسیدگی خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قم از برخورد با متخلفان زیست محیطی در ایام نوروز خبر داد و گفت: بدون تردید آسیب رساندن به طبیعت و جانوران، هیچ قرابتی با فرهنگ ایرانی و اسلامی و آیین نوروز ایرانیان ندارد و در ایام تعطیلات نوروزی، باید حواسمان بیشتر به طبیعت باشد.

وی بر ضرورت توجه به بایدها و نبایدهای گردشگری طبیعی در ایام نوروز از جمله آسیب نرساندن به گیاهان و جانوران و رهانکردن زباله در طبیعت تأکید کرد و گفت: شهروندان محترم می توانند گزارش های خود از تخلفات زیست محیطی در ایام نوروز را با شماره تلفن های ۳۲۶۰۲۹۸۱ و ۱۵۴۰ در جریان بگذارند.
برچسب ها: محیط زیست ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.