کد خبر: ۱۳۴۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از درخواست سهمیه ۷ هزار تنی برنج برای استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن برنج وارداتی در استان توزیع شده است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،کاوش حسین پور در خصوص آخرین وضعیت توزیع و نیاز برنج وارداتی در خوزستان اظهار کرد: سهمیه برنج وارداتی برای هر استان بر اساس برنامه‌ای که از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران مشخص شده، حمل و وارد استان می‌شود.

وی افزود: این برنج‌ها توسط کشتی‌هایی که در بنادر استان‌های هرمزگان و بوشهر پهلوگیری کرده‌اند، وارد کشور شده و سپس براساس سهمیه‌های مشخص شده به هر استان حمل می‌شوند.

 معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: ستاد تنظیم بازار کشور برای هر استان سهمیه برنج وارداتی در نظر گرفته است که سهمیه مورد نظر برای استان خوزستان از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ هزار تن بوده است.

حسین پور عنوان کرد: از این میزان تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن در استان توزیع شده و باقی آن هنوز در انبارهای اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان موجود است.

وی افزود: براساس آنچه مشخص شده، قیمت هر کیلوگرم برنج وارداتی هندی ۱۷ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم برنج وارداتی تایلندی ۱۱ هزار تومان است و بر اساس سامانه ساتکا که در خوزستان وجود دارد نسبت به توزیع این برنج‌های وارداتی اقدام می‌شود.

معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: مکاتبه‌ای با شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام شده و درخواست سهمیه ۷ هزار تنی برنج برای خوزستان به منظور تنظیم بازار، نیاز روزهای پایانی سال و ماه مبارک رمضان ارائه شده است تا مشکلی برای تامین برنج در خوزستان وجود نداشته باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.