کد خبر: ۱۳۴۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: برای سال ۱۴۰۱ احیا و افزایش ظرفیت سه هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی راکد در دستور کار قرار دارد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی رسولیان صبح امروز در  بوشهر  با تاکید بر الکترونیکی شدن فرایند واگذاری زمین برای فعالیت صنعتی اظهار کرد: طرح آمایش صنعتی در شهرک‌های صنعتی در دستور کار است تا با توجه به ظرفیت‌های منطقه تصمیم گیری برای فعالیت واحدهای صنعتی انجام شود.

وی اضافه کرد: در شهرک‌های صنعتی ۲ وظیفه مهم تامین زیرساخت‌ها و حمایت از صنایع کوچک بر عهده ماست، اما یکی از مشکلات مهم شهرک‌های صنعتی تامین زمین و کمبود برق برای فعالیت واحدهای صنعتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: برای حل مشکلات برق شهرک‌ها، تاسیس شهرک‌های خورشیدی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از برنامه‌های جدی ماست.

رسولیان با اشاره به نهضت کارگاه سازی در شهرک‌های صنعتی کشور گفت: برنامه امسال ایجاد یک هزار کارگاه صنعتی بود که به ۱۴۰۰ کارگاه رسید و بنا داریم بخش عمده‌ای از این کارگاه‌ها را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان و بخش خصوصی قرار دهیم.

وی خاطر نشان کرد: امسال هزار و ۹۵۹ واحد تولیدی راکد در استان‌ها احیا شدند و برای سال ۱۴۰۱ احیا و افزایش ظرفیت سه هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی در دستور کار قرار دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: ظرفیت‌های مهمی در استان بوشهر در حوزه نفت وجود دارد که ایجاد شهرک‌های تخصصی زیر بخش صنایع پتروشیمی، نفت و گاز مورد توجه ویژه قرار دارد.

رسولیان تاکید کرد: امسال برای ایجاد زیر ساخت در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر ۲۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

صبح امروز با حضور رسولیان معاون وزیر و مدیرعامل شهرک‌های صنعتی، مدیران سازمان صمت و شهرک‌های صنعتی استان بوشهر جابه‌جا شدند.

مهدی صفوی که از  سال ۸۸ مدیر شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به عنوان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر منصوب شد و سید حسین حسینی که از سال ۸۹ رئیس سازمان صمت بود به عنوان سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر معرفی شد.  
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار