کد خبر: ۱۳۴۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از عدم برنامه ریزی مناسب شهرداری تهران برای اعیاد شعبانیه و جشن نوروز انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،زهرا شمس احسان در تذکر پیش از دستور خود در صحن علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه همزمانی و تقارن اعیاد شعبانیه با نوروز؛ فرصتی است که مدیریت شهری با بهره گیری از حداکثر ظرفیت ها زمینه ارتقاء و تقویت همبستگی اجتماعی و ایجاد نشاط اجتماعی را فراهم آورد، گفت: با این حال متاسفانه در شرایطی که ۲ هفته تا شروع سال ۱۴۰۱ به عنوان سال آغازین از قرن جدید باقی مانده است،‌ شهر حال و هوای نوروزی و تحرک و پویایی لازم را ندارد. 


وی با بیان اینکه  این در حالی است که طبق گفته کارشناسان حوزه گردشگری، بیش از ۲۰۰۰ نقطه گردشگری، زیارتی، تاریخی و تفریحی در پایتخت مستقر است که بازدید از تمامی این جاذبه ها به بیش از یک ماه زمان نیاز دارد، افزود: به عبارتی تهران سرشار از ظرفیت‌های گردشگری مغفول مانده به عنوان پتانسیل بالقوه برای جذب گردشگر در تعطیلات نوروزی است.

 
شمس احسان در ادامه گفت: انتظار میرفت شهرداری تهران از مدتها قبل نسبت به طراحی و برنامه ریزی رویدادهای فرهنگی متناسب برای این روزهای فرخنده، اقدامات لازم را به عمل آورد، اما با پیگیری های انجام شده مطلع شدم که طی روزهای اخیر دستورالعمل طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۱ از جانب مدیرکل حوزه شهردار جهت اخذ برنامه واحدهای ستادی و اجرایی شهرداری تهران تهیه و به مناطق و معاونت ها ارسال شده است. 

وی با بیان اینکه در مورد این دستورالعمل ۲ نکته قابل ذکر است، تصریح کرد: اولا تاخیر در ارسال دستورالعمل مذکور منجر به نوعی بی برنامگی و تکرار برنامه های کلیشه ای متداول در سالیان گذشته خواهد شد و ثانیا دستورالعمل مذکور نقش اساسی را برای معاونت های محوری شهرداری تهران شامل معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت خدمات شهری در تدارک برنامه های رویداد محور، قائل نشده است.

به گفته این عضو شورای شهر تهران ، به عبارتی در قبال این موضوع متولی اصلی روشن نشده و شاید دلیل اصلی عدم توفیق شهرداری تهران در این زمینه نیز به فقدان تعیین مسئول و متولی مشخص برای بسترسازی و مناسب سازی فضاهای شهری در این ایام برگردد که ضروریست با درایت شهردار تهران در اسرع وقت نسبت به رفع نواقص مذکور و تمهیدات لازم جهت تغییر در حال و هوای فضای شهری ، اقدامات لازم صورت پذیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.