کد خبر: ۱۳۴۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران از افزایش صد در صدی عملیات آزادسازی در حوزه حریم شهر تهران نسبت به سال گذشته خبر داد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی اقراریان در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به گزارش شربیانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بروز حادثه تلخ غرق شدن کودک ۶ ساله در کانال آب ری در محدوده عباس آباد گفت: روز چهارشنبه به همراه شهردار منطقه  ۲۰ و دادستان در محل وقوع این حادثه حاضر شدیم و با توجه به این که  این محدوده در حریم  و خارج از محدوده شهرداری تهران است با دو مشکل مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در وهله اول آب منطقه ای پس از این که پساب وارد این کانال می شود برای ایمن سازی کانال اقدامی را انجام نداده و در وهله دوم این آب برای کشاورزی مورد استفاده قرار می گیر د که مشکلاتی را برای شهروندان تهرانی ایجاد می کند. با توجه به مسئولیتی که شورای شهر تهران نسبت به سلامت شهروندان دارد ضروری است  شهردار تهران با توجه به حضور  در هیات دولت این دو موضوع را از وزرای نیرو و بهداشت پیگیری کند.

وی تاکید کرد: در بازدید از شهر ری موضوعی که باید مورد توجه قرار می گرفت سکونت و تردد شهروندان زیر دکل های فشار قوی است که این موضوع در دو منطقه ۱۶ و ۲۰ مشاهده می شود. دکل هایی که مربوط به نیروگاه بعثت هستند و نیاز است که استانداری تهران با هدف هماهنگی به موضوع ورود  پیدا کند و وزارت نیرو نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

اقراریان در ادامه تذکر خود به موضوع برداشت ها از معادن اطراف کوه بی بی شهربانو  اشاره کرد و افزود: این تذکر مربوط به بنیاد مستضعفان است با توجه به این که سیمان تهران در مجاورت شهر تهران قرار گرفته برداشت از معادن اطراف کوه بی بی شهربانو تخریب و آسیب های زیست محیطی را ایجاد کرده، لذا بنیاد مستضعفان باید به این موضوع ورود پیدا کند و در  تعامل با شهرداری تهران این محل را که متاسفانه به محدوده ای برای بروز آسیب های اجتماعی بدل شده در کار ویژه ای به مجموعه ای تفریحی برای خروج از وضعیت موجود تبدیل کند.

وی ادامه داد:  از اول مهر ماه تا  پایان بهمن ماه ۲ هزار و ۹۳۳ مورد در حوزه حریم شهر  تهران،        ورود جدی داشته ایم که در پی آن ۴۹۶ هکتار آزاد سازی اراضی محقق شده . در این حوزه نسبت به سال گذشته افزایش  صد در صدی اقدام و عملیات حوزه حریم شهر تهران را شاهد بوده ایم. بی تردید مساله حریم شهر تهران را با جدیت دنبال خواهیم کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.