کد خبر: ۱۳۳۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
اعضای شورای اسلامی شهر تهران ضمن افتتاح طرح نجم در منطقه ۲۰ شهرداری تهران در بازدیدی به همراه مسئولین شهرری پیگیر چندین معضل اساسی این منطقه شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صبح امروز (چهارشنبه) مهدی اقراریان رییس کمیسیون نظارت و حقوقی و جعفر شربیانی عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران به همراه سید محمد ناظمی شهردار منطقه ۲۰  شهرداری تهران با حضور در مقبره الشهدای شهرری و ادای احترام به مقام والای شهدا طرح نجم (نظارت جامع محلات) را از منطقه ۲۰ پایتخت  آغاز کردند.

بر اساس این گزارش در ابتدای اجرای طرح نجم مهدی اقراریان رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آغاز این طرح از منطقه ۲۰ پایتخت اظهار کرد: این طرح  که در کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران آغاز شده است ناظر بر سه مفهوم « نظارت جمعی مردم» ، «نظارت جامع  مناطق» و «نظارت جامع محلات» است.

وی افزود: نکته قابل توجه این است که  درحوزه  نظارت  «جمعی مردم» منطقه ۲۰ شهر تهران را به عنوان قبله تهران برای آغاز این طرح انتخاب کردیم و در این طرح پنج محور را دنبال خواهیم کرد. 

وی افزود: مهمترین این محورها مشارکت با سایر دستگاه ها برای حل مسائل و مشکلاتی است که شهروندان در سطح مناطق و محلات با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

رئیس کمیسون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: احصا برخی از  مسائل و مشکلات در برخی از موارد نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است و باید مدیریت شهری تهران با دیگر دستگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشد و به همین منظور امروز جلسه ای با حضور مجموعه ای از دادگستری،  فرمانداری ، نیروی انتظامی، و سایر دستگاه‌هایی که می‌توانند کمک شایانی در جهت حل مشکلات و گره گشایی از کار شهروندان ارئه دهند برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: بعد از اینکه ما اقدامات اولیه را در این حوزه انجام دادیم نیازمند نظارت مستمر است تا نتایج  بازدیدهای میدانی بتواند به حل مسئله منتج شود.

اقراریان در ادامه گفت:  همچنین با همکاری  مساجد ، بسیج، حقوق دانان و بسیج محلات در تلاش هستیم در محلات یک مسجد را به عنوان  محور برای پیگیری خدمت رسانی به مردم مشخص کنیم و از حلقه های میانی مانند نخبگان در سطح محلات و مناطق برای نظارت بر عملکرد مدیریت شهری استفاد کنیم تا به نتایج مطلوب برسیم.

اقراریان در ادامه گفت: در کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر تهران به عنوان یک نهاد نظارتی الگو و مدل جدیدی را در نظارت بر مدیریت شهری دنبال خواهیم کرد که در الگوی جدید نه تنها به عنوان دستگاه قانون گذار و نظارتی بلکه سایر مجموعه ها مانند دستگاه قضایی در حقوق عامه یک تعامل و همکاری وجود داشته باشد.

 در ادامه دیدارهای امروز مهدی اقراریان رییس کمیسیون نظارت و حقوقی و جعفر شربیانی عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران به همراه سید محمد ناظمی شهردار منطقه ۲۰  شهرداری تهران ضمن حضور در دادگستری شهرستان ری با دادستان این شهرستان دیدار و گفتگو کردند، در این دیدار داریوش قاسمی زاده رئیس دادگستری شهرستان ری ضمن تاکید بر لزوم همکاری مدیریت شهری تهران با دستگاه قضایی در حل مشکلات و چالش های موجود در شهرستان ری گفت:  با توجه به قدمت شهرستان ری طبیعی است که چالش های زیادی نیز داشته و به دلیل عدم تعامل در گذشته این چالش ها ایجاد شده است اما جای امیدواری دارد که با همکاری همه جانبه بین دستگاه های مختلف و مدیریت شهری فعلی تهران مشکلات این شهرستان قابل حل است.

وی افزود: جای امیدواری دارد که شهردار و شورای اسلامی با رویکرد انقلابی برای حل مشکلات شهرستان ری پیش قدم شدند و ما نیز در دستگاه قضایی آماده همکاری همه جانبه در این زمینه هستیم، بازدیدهایی که توسط اعضای شورای اسلامی شهر تهران صورت می گیرد باعث  شناسایی هرچه بهتر مشکلات می شود امیدوارم ضمن شناسایی این مشکلات بتوانیم با همکاری تمام دستگاه‌ها گام های خوبی برای حل مشکلات برداریم.

همچنین در این دیدار مهدی اقراریان اظهار کرد: بسیاری از مشکلات شهروندان را باید دستگاه‌های مختلف با همکاری یکدیگر حل کنند، قطعا همکاری و تعامل بین دستگاه قضایی و مدیریت شهری تهران می تواند کمک شایانی برای حل مشکلات باشد.

وی افزود: کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در تلاش است با همکاری نخبگان در سطح محلات بتواند آموزش های لازم  در زمینه اطلاعات حقوق شهروندی را به مردم انتقال دهد تا ما بتوانیم مشکلات مختلف شهروندان را به صورت کامل و جامع حل کنیم و علت اینکه از دادگستری شهرستان ری برنامه امروز را آغاز کردیم این است که باید تعامل بین مدیریت شهری و دستگاه قضایی بیشتر شود.

در ادامه بازدیدهای طرح نجم در منطقه ۲۰ تهران، مهدی اقراریان رییس کمیسیون نظارت و حقوقی و جعفر شربیانی عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از کارخانه سیمان ری بازید کردند، در این بازدید اقراریان ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت های کارخانه سیمان ری در جذب سرمایه‌های اقتصادی، گفت: تبدیل کارخانه سیمان ری به فضای عمومی خلاق، سرزنده، ایمن، هدایت و جذب سرمایه‌های انواع استارتاپ ها به این محدوده، ایجاد کانون جدید برای فعالیت‌های دانش‌بنیان در جنوب پایتخت، ارتقای کیفیت زندگی ساکنان پیرامونی محدوده طرح و تسهیل دسترسی تمام شهروندان به فضای فرهنگی، هنری و میراثی کارخانه سیمان ری، می تواند کمک شایانی در زمینه جذب سرمایه توسط این کارخانه باشد.

گام بعدی در بازدید طرح نجم از منطقه ۲۰ شهر تهران بازدید از محله ملک آباد بود،  مشکل اساسی اهالی این محله وجود دکل های برق فشار قوی در نزدیکی منازل مسکونی است که بسیاری از اهالی این محله از این موضوع سالهاست که شکایت دارند.  در این بازدید یکی از اهالی به اعضای شورای اسلامی شهر تهران گفت: «به فریاد ما برسید! سالهاست که مشکل دکل های فشار قوی در این محله بلای جان ساکنان شده است و هیچ مسئولی در این زمینه پاسخگوی شهروندان نیست.»

جعفر شربیانی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ اهالی این محله گفت: پیشنهاد مدیریت شهری تهران در دوره ششم این است که دکل‌های برق فشار قوی موجود در این محله جا به جا شود که ظرفیت این موضوع وجود دارد اما نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است.

وی افزود: در این محله بیش از ۳۰۰ واحد ملک وجود دارد که باید کمیته ای در زمینه رسیدگی به حل مشکلات ساکنان محله (ملک آباد)  ایجاد شود تا با همکاری شهروندان، اقدامات لازم در زمینه جا به جایی انجام شود.

مهدی اقراریان و جعفر شربیانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه ۲۰ و مقامات دستگاه قضایی شهرستان ری در محل کانال آب عباس آباد  ری نیز حاضر شدند تا پیگیری های لازم جهت ایمن سازی این کانال آب و جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی را به انجام رسانند.

 جعفر شربیانی رییس شورای شهرستان ری بر لزوم ایمن سازی حاشیه کناری این کانال آب تاکید کرد و گفت: حادثه تلخ هفته گذشته نیازمند پیگیری است و باید با عواملی که با ترک فعل باعث این اتفاق تلخ شدند برخورد شود؛ لذا برای ایمنی این کانال آب باید اقدامات لازم انجام شود ،باید زمانی مشخص شود تا شهروندان آسیب بیشتری نبینند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، در ادامه بازدید طرح نجم  اعضای شورای اسلامی شهر تهران از گودهای پرخطر آرامگاه بی بی شهربانو بازدید کردند و سپس ضمن بازدید از بازار آهن مکان شهر ری با حسین توکلی فرماندار شهرستان ری دیدار و گفتگو کردند که در این دیدار بر لزوم حل مشکلات شهرستان ری و ایجاد کارگروه های مختلف جهت حل مشکلات موجود در این شهرستان تاکید شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.