کد خبر: ۱۳۳۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱
مشاور وزیر صمت گفت: آمایش صنعت، معدن و تجارت استان ها و شهرستان های کشور اجرایی می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهاب جنابی پنجم اسفندماه ۱۴۰۰ در آیین تودیع و معارفه رییس سازمان صمت استان مرکزی اظهار کرد: بخش صنعت، معدن و تجارت اهمیت بالایی از حیث گستره ماموریتی و اثرگذاری در زندگی مردم دارد و هر تصمیم در این بخش در کوتاهترین زمان می تواند اثرات زیادی در زندگی مردم داشته باشد.

وی با اشاره به اثرگذاری این بخش در زندگی مردم و به تبع آن انتظارات بالا از این بخش، افزود: مجموعه وزارت صمت در دوره جدید برنامه ای با توجه به ابعاد مختلف موضوعات تدوین کرده است و یکی از اقدامات مهم، تعریف حدود ۱۰۰ پروژه است که بسیاری از آنها درصدد ریل گذاری و بازطراحی نظام حکمرانی در بخش صنعت، معدن و تجارت است.

جنابی پروژه درج قیمت مصرف کننده بر روی محصول، پروژه تامین مالی زنجیره و ارائه تسهیلات مبنی بر صورت حساب الکترونیکی را بخشی از این پروژه های تعریف شده دانست و گفت: سازمان های صمت استان ها به دلیل قرار گرفتن در نوک پیکان تعامل با ذینفعان مجموعه از اهمیت بالایی برخوردار هستند و در بازطراحی برنامه ها تلاش شد گام جدی در راستای اقدامات واقعی برداشته شود.

وی تصریح کرد: وزیر صمت تاکید دارد که دغدغه فعالان اقتصادی و کسب و کارها را باید دغدغه خود بدانیم، انتظار این است که استان ها نیز چنین نگاهی داشته باشند و پیگیر مسائل باشند و باید برای حل مباحث تلاش خواهیم داشت.

جنابی افزود: تحقق برنامه ها و پروژه های تعریف شده و اهداف پیش بینی شده نیازمند همکاری همه ذینفعان است و این هم افزایی مورد درخواست وزارت صمت است.

وی آمایش صنعت، معدن و تجارت استانی و شهرستانی را یکی از برنامه هایی دانست که در وزارت صمت در حال پیگیری است و گفت: درخصوص آمایش، فعالیت های زیادی انجام شده است، اما آنچه مورد تاکید است این است که کار با رویکرد اشتغال متناسب نیاز شهرستان ها به اجماع برسد و پس از طی مسیر، مبنای عمل قرار گیرد.

جنابی با بیان اینکه به آینده امیدواریم، افزود: با وجود همه مسائل، بنا به دلایل متعدد به آینده امیدواریم و یکی از نشانه های امید، تجربه های باقی مانده از امیرکبیر است به طوری که وی در دوره مدیریتی سه ساله خود اثبات کرد که می شود با کار جهادی و حساب شده دستاوردهای خوبی را به دست آورد.
برچسب ها: وزارت صمت ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.