کد خبر: ۱۳۳۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از متلاشی شدن چندین باند سوءاستفاده کننده از ارزهای دولتی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سرهنگ علی ولی پور گودرزی درباره اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در برخورد با سوءاستفاده کنندگان از ارزهای دولتی گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در راستای وظایف ذاتی خود برای تامین امنیت اقتصادی و جلوگیری از سوءاستفاده از بیت المال ۸۰ شرکت صوری را که اقدام به سوءاستفاده از ارزهای دولتی کرده بودند، شناسایی کردند. 

وی با بیان اینکه این شرکت ها با سندسازی و جعل اقدام به دریافت ارز با نرخ دولتی از برخی از بانک ها کرده بودند، گفت:  در این راستا ۲۰۳ نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند. 

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ میزان ارز به یغما رفته از سوی این افراد و باندها را در حدود ۹۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: همچین میزان رفع تعهدات ارزی نیز در حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده است. 

به گفته ولیپور گودرزی، مقادیر زیادی اموال منقول و غیرمنقول نیز از این افراد کشف و توقیف شده که اقدامات کارشناسی مربوط به آن در حال انجام است. 
    
       
وی درباره اینکه این میزان کشفیات طی چه مدتی انجام شده نیز اظهارکرد: کشفیات مذکور طی حدود سه سال اخیر از سوی ماموران پلیس امنیت اقتصادی انجام شده است. 

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تاکید کرد: افراد سودجو باید بدانند که پلیس با جدیت و قاطعیت با آنان برخورد کرده و رصد و نظارت پلیس بر اقدامات  انجام شده در این حوزه درحال انجام است و در صورت مواجهه و برخورد با هرگونه موارد تخلف پلیس به طور جد با آن برخورد خواهد کرد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار