کد خبر: ۱۳۳۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بخش عمده ای از حرکت های صنعتی و علمی کشور بر پایه علوم مهندسی شکل گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی چمران در چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سوم اسفند ماه سالروز کودتای انگلیسی رضاخان پهلوی، گفت: در سال ۱۲۹۹ آغاز پادشاهی حکومت پهلوی با این کودتا شروع شد که به سلطنت قاجار که سلطنت خودکامه و بی کفایت پادشاهان قاجار بود پایان داد و رضاخان با قوای مسلح خود و کودتای سوم خرداد با کمک سید ضیا ابتدا به عنوان نخست وزیر و بعدا به عنوان پادشاه در کشور ما مستقر شد.

وی افزود: رضاخان حکومت استبدادی جدیدی به نام مشروطه سلطنتی را آغاز کرد و کشور ما سالها درگیر این موضوع بود و پس از وی فرزند او که با انقلاب اسلامی دوران آنها تمام شد. لذا باید از این مسائل درس بگیریم و بدانیم دوران ظلم و استبداد هیچ گاه در دنیا پایدار نمانده است و نتایج همه مستبدین دنیا را دیده ایم.

چمران ادامه داد: روز پنجشنبه پنجم اسفند ماه نیز سالروز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی، عالم، فیلسوف بزرگ، دانشمند و ریاضی دان بزرگ کشور ماست. ستاره شناس و ریاضی دان بزرگی که آثار بسیار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشته و از مفاخر اسلام و کشور ما قلمداد می شود.

وی تاکید کرد: روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان روز مهندس انتخاب شده که این روز را به همه مهندسین تبریک می گویم. بی تردید بخش عمده ای از حرکت های صنعتی و علمی کشور ما بر پایه همین علوم مهندسی شکل گرفته و ادامه دارد. تعداد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در کشور ما رقم بالایی است و با بسیاری کشورهای پیشرفته جهان برابری می کند و حتی ممکن است فراتر و بالاتر نیز باشد. لذا با برنامه ریزی درست از این نیروی کار با توجه به علم گرایی که امروز مطرح است می توانیم پیشرفت های فراوانی داشته باشیم و همه جوانان ما در رشته های دانش بنیان این پیشرفت ها را داشته باشند که برای ما قدرت ملی ایجاد کرده و می کند. به گونه ای که امروز در جایگاه های بالای علوم جهانی هستیم و این بسیار ارزنده است و از دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.