کد خبر: ۱۳۳۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
به منظور حفاظت از حریم عمومی عابر پیاده و حمایت از کسبه بازار تهران:
در آستانه نوروز 1401، شهردار منطقه 12 از آغاز عملیات ساماندهی دستفروشان و بساط‌گستران خیابان 15 خرداد و اطراف بازار تهران به درخواست مردم، کسبه و معتمدین این بازار خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،امیر یزدی، دراین‌باره گفت: بر اساس درخواست مردم، کسبه و معتمدین محترم بازار تهران همچون سال‌های گذشته به منظور برخورد با عوامل بساط‌گستر در معابر غیرقانونی و ساماندهی آنان در مکان‌های مجاز، طرح مشترکی با حضور نیروی انتظامی، یگان امداد، شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران و شهرداری منطقه 12 در محور پانزده خرداد و اطراف بازار تهران برقرار می‌شود.

یزدی با اشاره به اینکه این طرح از روز شنبه 23 بهمن‌ماه به‌طور مستمر برگزار می‌شود، یادآور شد: بر اساس ماده 692 قانون مجازات اسلامی که هرگونه سد معبر، تجاوز به حقوق مشروع دیگران است، بساط‌گستری از نظر قانون، ممنون می‌باشد؛ ازاین‌رو به دنبال اطلاع‌رسانی‌ای که طی هفته جاری انجام شده، هشدارها و تذکرهای لازم، طبق قوانین و ضوابط اجرایی به همه دست‌فروشان و بساط‌گستران داده شد و بر اساس دستوری که از مقام قضایی اخذ گردید، از روز شنبه، نسبت به جمع‌آوری بساط دست‌فروشان اقدام می‌شود که در صورت مقاومت آنها، مطابق قانون با متخلفین برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به تلاش شهرداری منطقه برای شناسایی و راهنمایی خانواده‌هایی که به دلیل مشکلات معیشتی به دست‌فروشی روی آورده‌اند، ادامه داد: برنامه‌هایی که برای ساماندهی این افراد داریم، از دو ماه پیش آغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. با شروع سال آینده نیز در محل‌هایی خارج از محوطه بازار و با تشکیل روزبازارها برای امرار معاش آنها اقدام خواهیم کرد؛ ضمن آنکه عده‌ای از آنان (در حدود 80 میز) در محور باب‌همایون از چندی پیش ساماندهی شده‌اند و هر روز از ساعت سه بعدازظهر به بعد مشغول کار و کاسبی خود هستند.

شهردار قلب طهران با بیان اینکه بیشتر اجناسی که از طریق دست‌فروشی عرضه می‌شود، به این دلیل که از تولیدکننده و فروشگاه مشخصی تهیه نشده‌اند، اسباب نارضایتی و گلایه مردم را فراهم می‌سازند، افزود: شاید در ظاهر امر، جنس خریداری‌شده، ارزان‌تر از اجناس مغازه‌دارهاست، ولی از نظر سلامت جنس و خدمات پس از فروش دچار ضعف است. متأسفانه بر اساس مطالعات انجام‌شده از بازار تهران در موارد متعددی، علت ارزانی این کالاها این است که یا این اموال مسروقه است یا به دلیل نقص و دوخت نامناسب و بی‌کیفیتی، ارزان‌تر به فروش می‌رسند.

وی همچنین تشریح کرد: با توجه به ظرفیت محدودی که در پیاده‌راه خیابان 15 خرداد وجود دارد و محل عبور عابران است، به‌هیچ‌روی امکان حضور دست‌فروشان در این فضا وجود ندارد؛ چراکه حضور آنان به‌روشنی، دخل و تصرف در حقوق عامه است و مشکلات زیادی را در رفت‌وآمد و حضور شهروندان در بازار ایجاد می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.