کد خبر: ۱۳۳۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: استان کرمان به‌ شدت درگیر بحران آب بوده و 99 درصد مصرف آب استان در بخش کشاورزی و صنعت است.
احمد دهقانی در همایش"قنات، میراث ماندگار ایرانیان" با بیان اینکه قنات یک نمونه از هویت ملی ایرانیان به شمار می‌رود بیان کرد: با توجه به کمبود آب در کشور و به موازات آن در کرمان، قنات یک مسئله مهندسی سرنوشت‌ساز است.

او با اشاره به اینکه قنات به معنی دوستی و ساختن با طبیعت است افزود: متاسفانه امروز همه ما می‌خواهیم در کمترین فرصت به همه چیز برسیم و این تفکر و نگاه انسان را به سمت نابودی خود و طبیعت می‌برد.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با بیان اینکه قنات یک میراث علمی و تمدنی است و باید آثار خسارت بار نادیده گرفتن آن تبیین شود بیان کرد: استان کرمان به‌ شدت درگیر بحران آب بوده و 99 درصد مصرف آب استان در بخش کشاورزی و صنعت است.
او با اشاره به اینکه شهر کرمان با کسری آب روبه‌رو است بیان کرد: تابستان سال گذشته و سال‌های قبل نیز با مشکل کمبود آب در شهر کرمان مواجه بودیم و امروز هم وجود دارد.

دهقانی با بیان اینکه مردم در عرصه‌های مختلف با ما مشارکت دارند و سازمان‌های مردم نهاد حوزه میراث‌فرهنگی نیز باید حساسیت قنات و ضرورت وجود آن را به مردم بگویند افزود: بدون شک خود مردم با آگاهی بخشی با ما مشارکت خواهند کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.