کد خبر: ۱۳۳۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹
️رئیس کل گمرک ایران گفت: با اقدامات مورد نیاز، زمینه تسریع در ترخیص کالاهای موجود در گمرک بوشهر فراهم می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علیرضا مقدسی ظهر پنجشنبه در نشست با استاندار بوشهر اظهار کرد: استان بوشهر از قدیم الایام از ظرفیت و پتانسیل‌های فراوان و قابل قبولی در زمینه تجارت برخوردار بوده است و سعی ما تقویت تجارت در این استان است.

وی هدف از سفر خود به استان بوشهر را آسیب شناسی در خصوص ماندگاری و رسوب برخی کالاها در گمرک بوشهر برشمرد و ادامه داد: اقدامات مهمی در این زمینه انجام شده است.

️رئیس کل گمرک ایران خاطرنشان کرد: امید می‌رود در این سفر ضمن آسیب شناسی و تنگناها، زمینه تسریع در ترخیص کالاهای موجود فراهم شود.

مقدسی افزود: یکی از مشکلات موجود در سطح کشور این است که دستگاه‌های متعدد خدمات دهنده و مجوز دهنده در کشور در امر تجارت دخیل هستند.

استاندار بوشهر نیز در این نشست اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که باید به صورت جدی در دستور کار باشد، تعیین تکلیف کالاهای رسوبی در گمرک و انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر است.

احمد محمدی‌زاده اضافه کرد: کمک برای تسریع روند تعیین تکلیف کالاها، خودرو و سایر ماشین‌آلات در گمرک و انبار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی با بیان اینکه بندر بوشهر یکی از بنادر مهم کشور است، افزود: این بندر در واردات و صادرات انواع محصولات در کشور نقش مهم و ویژه‌ای دارد.

رئیس کل گمرک ایران و رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی از محل دپوی خودروهای توقیفی در گمرک بوشهر که به دلیل ظن قاچاق در مراجع قضائی در دست پیگیری است، بازدید کردند.

در ادامه ضمن بازدید میدانی از اسکله، محوطه بارانداز و محل دپوی کالای‌های متروکه و رسوبی در گمرک بوشهر، گزارش جامعی از آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص کالاهای متروکه و رسوبی موجود در گمرک بوشهر از سوی ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر ارائه شد.

سپس ضمن بازدید از واحد ایکس ری کامیونی گمرک بوشهر، با مراجعه به منطقه ویژه اقتصادی دو بوشهر از محل انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر نیز بازیدی صورت گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار