کد خبر: ۱۳۳۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
توانبخشی و مهارت آموزی کودکان روشندل در تنها مرکز مهارت آموزی تخصصی شهر تهران با نام «باغچه حواس» در منطقه 15 افزایش می یابد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد حسن رجبی سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی با اشاره به اینکه این مرکز از اسفند 97 به دلیل تراکم سکونت روشندلان در این منطقه آغاز به کار کرده  است، افزود: هم اکنون 130 کودک و نوجوان کم بینا و نابینا مطلق یک تا 18 ساله از خدمات آموزشی، درمانی، فراغتی و مشاروره این مرکز بهره مند هستند.

او با اشاره به اینکه بیش از 8 مربی و داوطلب در طول هفته داوطلبانه به باغچه حواس می آیند، افزود: مرکز تفریحی، فراغتی و مهارت آموزی نابینایان و کم بینایان "باغچه حواس" در دوران کرونا به کمک مربیان داوطلب و سازمانهای مردم نهاد در جهت ارتقای توانایی های کودکان کم بینا و نابینا گام های بلندی را برداشته است.

رجبی به  تشریح امکانات این مرکز پرداخت و گفت: در این مجموعه، امکاناتی نظیر اتاق حواس شامل موسیقی و آواز، نور و سایه، عطر و بو، قصه و کتابخوانی، تئاتر، تحرک و جهت یابی، بازی و ورزش در فضای باز، اتاق اسباب بازی، ساخت و تجسم، لمس علم،آموزش مهارتهای فردی و خدمات مشاوره ای طراحی و ایجاد شده است تا این دسته از شهروندان بتوانند مهارت های فردی و اجتماعی شان را بالا ببرند.

او افزود: کلاس آموزش پیانو و اجرای پروژه CSR شامل آموزش خط بریل، به کودکان نابینا، کم بینا و مادران آنها نیز از جمله کلاسهای هنری و مهارت آموزی است که توسط اساتید داوطلب در این مرکز برپا می شود.  

برپایه این گزارش؛ جشن و مناسبتهای ملی مذهبی نظیر جشن شب یلدا، روز مادر، روز عصای سفید، 13 آبان و... با حضور خانواده این عزیزان در این مرکز اجرا می شود و علاقه مندان به مشارکت در برنامه های این مجموعه می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  33656362 و 9121871301 تماس حاصل کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.