کد خبر: ۱۳۳۱۸۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با توجه به گسترش سویه اُمیکرون، نگرانی از افزایش موارد بستری و ایجاد پیک جدید در هفته های آینده وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکتر سعید کریمی ضمن شرکت در جلسه اضطراری، از بخش های مختلف بیمارستان های ضیایی اردکان و امام صادق (ع) میبد بازدید کرد. وی همچنین با پزشکان و پرسنل بخش‌های مختلف این بیمارستان‌ها دیدار و از خدمات ایثارگرانه و تلاش‌های شبانه روزی آنان در راستای ارائه خدمات به  بیماران تقدیر کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به گسترش سویه اُمیکرون، نگرانی از افزایش موارد بستری و ایجاد پیک جدید در هفته های آینده وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه پیک سویه اُمیکرون در حال افزایش است، افزود: سرایت این سویه شدید است و بیمارستان‌های کشور ضمن آمادگی کامل، باید دستگاه‌های اکسیژن و ونتیلاتور همچنین دارو به میزان کافی در دسترس داشته باشند.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به امکانات مطلوب بیمارستان‌های میبد و اردکان تصریح کرد: تنها نگرانی ما رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم است و اگر شرایط بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی بدین منوال ادامه یابد در هفته‌های آتی شاهد افزایش آمار بستری و مرگ کرونایی خواهیم بود.

کریمی بر لزوم اهتمام مردم به واکسیناسیون تأکید کرد و ادامه داد: مقاومت در برابر اُمیکرون با تزریق دوز اول و دوم فقط ۱۰ درصد است اما دوز سوم سبب می‌شود تا مقاومت در برابر این سویه به ۸۰ درصد برسد.

 در این بازدیدها دکتر میرمحمدی - نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، دکتر خطیبی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان یزد - معاون درمان وزیر بهداشت را همراهی کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.