کد خبر: ۱۳۳۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۶ بهمن‌ماه) با توجه به حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد موثر در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد گرچه در ساعات پایانی روز با رشد ناپایداری جوی احتمال کاهش غلظت آلاینده‌ها وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز چهارشنبه (۶ بهمن‌ماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. در طول روز نیز شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه  (۶ بهمن ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس مورد انتظار است.

با رشد ناپایداری و افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۷ بهمن‌ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود. اگرچه با آغاز تردد خودروها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده شده است و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

رشد تدریجی ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم می‌کند همچنین با عدم وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه ( ۷ بهمن ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۷ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.
پربازدیدترین ها