کد خبر: ۱۳۳۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
نشست اعضای اتحادیه شرکت های قطار شهری کشور به میزبانی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه برگزار و طی آن مباحث مهمی از قبیل لزوم حمایت همه جانبه و تکیه بر تولیدات داخلی خصوصاً در بخش تجهیزات، برنامه ۵ ساله هفتم توسعه و نیز ارائه پیشنهادهای مربوط به متروی کلانشهرها در بودجه سال ۱۴۰۱ کشور مطرح شد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، دهمین نشست اعضای اتحادیه شرکت های قطار شهری کشور در سال جاری با حضور مدیران شرکت های قطارشهری کلانشهرهای کشور و به میزبانی شرکت متروی تهران برپا شد.


بحث پیرامون ضرورت احداث همزمان پایانه و خطوط مترو، بهینه سازی سرفاصله حرکتی قطارها با توجه به معضل کمبود ناوگان حمل و نقلی، مشکل تامین تجهیزات ضروری و افزایش قیمت اقلام مصرفی، بهره گیری بیشتر از سامانه های سیگنالینگ بومی خطوط، فهرست بهای خدمات مترویی و ... از جمله مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود و تبادل بیش از پیش تجربیات اعضاء به منظور رفع حداکثری موانع و مشکلات مورد تاکید حاضران قرار گرفت.

در جمع‌بندی پایانی نشست مذکور، مقرر شد با توجه به عدم عنایت لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ دولت به حمایت لازم از توسعه و نگهداشت حمل و نقل ریلی درون شهری، پیگیری های جدی‌تری از طریق نمایندگان کلانشهرهای کشور در مجلس شورای اسلامی و خصوصاً کمیسیون تلفیق برای اعمال اصلاحات لازم و تصویب آن در صحن علنی و نیز در فرآیند جاری تدوین برنامه پنج ساله هفتم در سازمان برنامه و بودجه صورت پذیرد.

نکته مهم دیگر که مورد اتفاق نظر اعضای نشست اتحادیه بود، لزوم بهره‌مندی از تولیدات و توانمندی های داخلی بود تا ضمن بی نیازی حداکثری از محصولات خارجی، چرخ تولید شرکت های ایرانی با قدرت و سرعت بیشتری به حرکت ادامه دهد.

پخش مستند پروژه طراحی و تولید قطار ملی مترو که نماد بارز توجه به تولیدات داخلی است و نیز ارائه توضیحات تکمیلی در این خصوص، بخش دیگری از برنامه نشست اعضای اتحادیه شرکت های قطار شهری کشور در تهران بود.
برچسب ها: مترو ، شهرداری تهران
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.