کد خبر: ۱۳۳۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، نشست جزئیاتی از هم‌اندیشی امروز صبح تعدادی از نمایندگان با رئیس سازمان برنامه و بودجه را برای بررسی آثار و تبعات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حمیدرضا حاجی بابائی رئیس نشست هم‌اندیشی نمایندگان برای اجرای سیاست‌های کلی نظام  در تشریح جلسه امروز صبح(سه‌شنبه 5 بهمن ماه) این هم‌اندیشی گفت: این جلسه با حضور حدود هفتاد نفر از نمایندگان و میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان وی برای بررسی آثار و تبعات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه سال آینده برگزار شد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: نمایندگان در این نشست دغدغه و سوالات خود را در خصوص چگونگی تامین معیشت مردم بعد از حذف ارز ترجیحی مطرح کردند و میرکاظمی نیز ضمن پاسخگویی به سوالات، برنامه‌های دولت را در مورد نحوه حمایت از مردم بعد از حذف این ارز و یا تبعات ناشی از ادامه روند تخصیص ارز 4200 تومانی را تشریح کرد.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین موضوعات در جلسه امروز این بود، تا زمانی که مجلس در مورد میزان آمادگی دولت به جمع‌بندی نرسد که می‌تواند به گونه‌ای از معیشت مردم حراست و حفاظت کند تا به آنها آسیبی نرسد، تصمیم جدی در خصوص حذف ارز ترجیحی نخواهد گرفت.

حاجی‌بابایی اظهار کرد: مجلس همچنان منتظر است تا ببیند، دولت با چه امکاناتی می خواهد این عمل جراحی را انجام دهد، اگرچه به نظر من هنوز جمع بندی کاملی در خصوص حذف ارز ترجیحی انجام نشده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.