کد خبر: ۱۳۳۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: توجه به نسل‌های آینده هدفی است که در آموزش محیط زیست به عنوان هدفی اصلی تعریف می‌شود که در این زمینه زنان و مادران به عنوان قلب خانواده نقش راهبردی دارند.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شینا انصاری روز گذشته در نشست هم اندیشی بانوان فعال محیط زیست ضمن تبریک میلاد کوثر قرآن، روز زن و مادر به نقش محوری زنان در حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و گفت: حفاظت از محیط زیست به همان اندازه که وظیفه دولت‌هاست، نیازمند کمک، همیاری و مشارکت آگاهانه و همه جانبه مردم نیزاست. افراد یک جامعه از مرد و زن و کودک، نقشی جدی در زمینه حفاظت از محیط زیست دارند.

وی تصریح کرد: توجه به نسل‌های آینده هدفی است که در آموزش محیط زیست به عنوان هدفی اصلی تعریف می‌شود که در این زمینه، زنان و مادران به عنوان قلب خانواده نقش راهبردی دارند.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تاکید کرد: تغییر اقلیم وضعیت آبی کشور را تحت تاثیر قرارداده و امروز حفظ منابع از جمله منابع آب بسیار مهم است. معتقدم مدیریت منابع آب، انرژی و به‌طور کلی اصلاح و تغییر سبک زندگی مصرف‌گرا می‌تواند توسط زنان در خانواده انجام شود.

انصاری در ادامه به ارایه گزارشی از عملکرد محیط زیست شهرداری تهران پرداخت و گفت: آب شرب تهران از پنج سد اطراف، تامین می‌شود و با توجه به محدودیت منابع آبی و بحران جدی کم آبی، به دنبال احداث تصفیه‌خانه‌ها و استفاده مجدد از پساب‌ها هستیم؛ به ویژه برای آبیاری فضای سبز همچنین درخصوص پروژه‌های بزرگ شهری مطالعات و بررسی‌های محیط زیستی تحت عنوان ارزیابی اثرات محیط زیستی پروژه‌ها به کمک اساتید و متخصصین این حوزه در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به احداث ٤٣ خانه محیط زیست در سطح محلات شهر تهران گفت: در زمینه توانمندسازی و جلب مشارکت‌های مردمی، ایجاد خانه‌های محیط زیست به عنوان ارکان اجرایی مدیریت محله بستری مناسب جهت فعالیت داوطلبانه شهروندان و دغدغه‌مندان حوزه محیط زیست فراهم می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در این مراسم که با حضور" سمیه رفیعی" - رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، "مهدی پیرهادی" - رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری سورای اسلامی شهر، سرهنگ "جمشید محبت خانی" - فرمانده یگان حفاظت محیط زیسن کشور و "محمد علی صالحی" شهردار منطقه ٢ برگزار شد، ضمن تجلیل از خانواده‌های شهدای محیط بان، از کتاب "نگاهی به تنوع زیستی جانوری شهر تهران" رونمایی شد.
برچسب ها: مدیریت مصرف ، زنان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.
پربازدیدترین ها