کد خبر: ۱۳۳۱۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۵ بهمن ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرارگرفته است که ناشی از استقرار ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد موثر است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که با تداوم شرایط پایدار جوی تا صبح امروز (۵ بهمن‌ماه) هم‌زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. افزایش نسبی تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را تا حدودی تسهیل خواهد کرد.

به‌تدریج با شکل‌گیری ناپایداری جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه (۵ بهمن ماه) تا حدودی از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، اگرچه با افزایش ترافیک شامگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته است و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

صبح روز چهارشنبه (۶ بهمن‌ماه) با توجه به حاکمیت جو آرام و نسبتاً پایدار همراه با افزایش تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش می‌یابد بنابراین برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

عدم وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با تداوم پایداری جوی و کاهش تندی باد تا ساعات پایانی چهارشنبه هم‌زمان با ترافیک شامگاهی بر غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس  قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۸ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.