کد خبر: ۱۳۳۱۰۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با هشدار به شهروندان از آنان خواست که با نگهداری بیش از حد طلا و ارز منازل خود را تبدیل به شعبه بانک نکنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار علیرضا لطفی  درباره وضعیت سرقت از منازل در پایتخت اظهارکرد:‌ در سال‌های اخیر روند سرقت از منازل از سرقت لوازم صوتی و تصویری و ... به سمت سرقت طلا و ارز نظایر آن تغییر کرده است و در واقع الان دیگر سارقان منازل برخلاف گذشته که اقدام به سرقت فرش و لوازم صوتی و تصویری و ... می‌کردند، دیگر به سراغ این اقلام نرفته و صرفا به دنبال طلا و ارز و ... هستند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره اینکه آیا سرقت از منازل در تهران افزایش پیدا کرده است یا خیر؟ نیز گفت: اینطور نمی‌توان گفت، اما می‌توان گفت که گرایش به سمت و سوی سرقت طلا و ارز از منازل است. 

وی درباره راهکار جلوگیری از این سرقت‌ها نیز اظهارکرد:‌ لازم است مردم از نگهداری بیش از حد طلا و سکه و ارز در منازل خود خودداری کنند و آن را به صندوق امانات بانک‌ها تحویل دهند.

لطفی درباره اینکه بانک‌ها همکاری خوبی در زمینه تامین صندوق امانات ندارند، خاطرنشان کرد:‌ این موضوع را نیز ما به بانک‌ها منتقل کردیم. مدتی قبل جلسه‌ای با حضور استاندار داشتیم که در آنجا به نمایندگان بانک‌ها تاکید کردیم که باید صندوق امانات راگسترس دهند و دسترسی مردم به آن را نیز سهل کنند تا میزان استفاده مردم نیز افزایش بیابد. 

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود:‌ به شهروندان نیز توصیه می‌کنم که این موضوع را جدی بگیرند، مردم خودشان نباید خانه را تبدیل به بانک کنند و طلا و ارز و سکه را در خانه‌شان جمع و نگهداری کنند.

وی همچنین در مورد جعل اسناد نیز  گفت:‌روند جعل اسناد افزایشی نداشته است، اما همچنان در مواردی از اسناد مجعول استفاده می‌شود. در این خصوص نیز زیرساخت‌های خوبی ایجاد شده که امیدوارم به زودی با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده، این مساله نیز حل شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.
پربازدیدترین ها