کد خبر: ۱۳۲۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در نشست هم‌اندیشی با جمعی از نویسندگان و شاعران برجسته شهر تهران که در عمارت عین الدوله برگزار شد، گفت: در نظر داریم برای بهبود فعالیت‌هایمان در حوزه زیباسازی شهری، و همچنین ارتقاء سطح کیفی فعالیت‌های فرهنگی، کارگروه‌های تخصصی راه‌اندازی کنیم که از آن جمله می‌توان به تشکیل شورای ادبی – فرهنگی اشاره کرد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عمارت عین الدوله (نگارخانه برگ)، میزبان نویسندگان و شاعرانی همچون علیرضا قزوه، محمدرضا سرشار، ناصر فیض، علی مودب، امید مهدی نژاد، داوود امیریان و حامد عسکری بود. دیداری که در آن موضوعات اجرایی فرهنگی و ادبی مرتبط با شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که با هدف هم اندیشی به منظور افزایش تعامل بین سازمان زیباسازی شهر تهران با ادبا، نویسندگان و شاعران برگزار شد؛ مواردی با موضوعات مختلف حوزه زیباسازی شهری مطرح و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر نقش موثر نویسندگان و مولفان در توسعه فرهنگ و ارتقای جامعه، گفت: مقوله زیبایی و فرهنگ در شهر از موضوعاتی است که دردوره مدیریت جدید شهری بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در مسیر تحقق این امر برنامه ریزی های زیادی انجام شده است.

او با بیان اینکه امیدوارم همفکری و هم سویی دوستان فرهنگی و نویسنده به زودی تاثیرات خود را در ارتقا فرهنگ عمومی  شهر نشان بدهد، ادامه داد:  ایده ها و نظرات اهالی فرهنگ به ویژه نویسندگان و شاعران در روابط شهروندی و اجتماعی بسیار حائز اهمیت است، چرا که توسعه فرهنگی و خودباوری جامعه در گرو هم افزایی بین تمام دست اندرکاران و صاحب نظران است.
در ادامه این نشست، میهمانان حاضر در جلسه ایده ها و دیدگاههای خود در ارتباط با موضوعات مطرح شده را بیان کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.