کد خبر: ۱۳۲۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از تکمیل ایستگاه‌های باقی مانده خطوط ۶ و ۷ مترو که از اولویت‌های این شرکت مترو است، خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد: یکی از اولویت‌های شرکت مترو در دوره کنونی مدیریت شهری، تکمیل ایستگاه‌های باقی مانده خطوط ۶ و ۷ است و به این منظور اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، پیگیر موضوع مذکور هستند.

در این راستا سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون مربوطه و علی اصغر قائمی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل، ضمن حضور در نشست بررسی پیش نیازهای افتتاح به موقع ایستگاه‌های خط ۶ که در کارگاه خیابان بهار شیراز برگزار شد، در ادامه به ایستگاه‌های میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولیعصر(عج)، کارگر و پارک لاله سرکشی کرده و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی این ایستگاه ها قرار گرفتند و ایستگاه هایی که در صورت تامین به موقع منابع مالی، سال آینده در اختیار شهروندان قرار خواهند گرفت.

نکته حائز اهمیت در این بازدید، تقاضای دست‌اندرکاران اجرایی ایستگاههای خط ۶ مترو از اعضای شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر حمایت از روند تامین ۳ هزار میلیارد تومان برای سال آینده بود تا به موجب این امر، ۷ ایستگاه و ۱۴کیلومتر مسیر خط مذکور در سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

در صورت تحقق این مهم، امکان بهره برداری پیوسته از ۳۲ کیلومتر مسیر خط ۶ از دولت آباد تا محدوده کن و سولقان میسر خواهد شد؛ ضمن اینکه ایستگاه های تقاطعی خطوط یک و سه با خط ۶ نیز افتتاح شده و بهره‌وری شبکه خطوط مترو به نوبه خود ارتقا خواهد یافت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.