کد خبر: ۱۳۲۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی شبکه برق بالاسری خط پنج مترو درمحدودایستگاه کرج تا ابستگاه هشتگرد گفت: خدمات رسانی در این محدود در روزهای پنجشنبه ۲۳ و جمعه ۲۴دی ماه و جمعه هاي یکم، هشتم و پانزدهم بهمن ماه سالجاری انجام نمی‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی شایسته اصل با تاکید بر اینکه بهسازي برق بالاسري خط ۵ متروي تهران و حومه برای اولین بار در کشور باهدف حفظ زیر ساخت­ های موجود و افزایش خدمات در جابجایی مسافران انجام می‌شود افزود: خط ۵ متروی تهران بیش از ۲۳ سال است که به بهره برداری رسیده و در طراحی اولیه، عمر مفید آن ۲۰ سال تعیین شده و با توجه به حوادثی که برای برق بالاسری در مدت بهره‌برداری اتفاق افتاده، در حال حاضر تعویض شبکه برق بالاسری در اولویت جدی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سرویس دهی از ايستگاه هاي گلشهر و محمدشهر انجام  نخواهند شد گفت: سرويس دهي مترو بين ایستگاه تهران (صادقیه) تا ایستگاه كرج انجام مي شود و با عنایت به هماهنگی انجام شده در كميته فني استانداري البرز مسافران ایستگاه های گلشهر و محمدشهر می توانند براي رسيدن به ايستگاه متروی كرج از وسایل حمل و نقل عمومي دیگر به خصوص اتوبوس استفاده كنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه تصریح کرد: این پروژه به عنوان اولین پروژه اورهال شبکه برق بالاسری در خطوط ریلی و مترو در کشور محسوب می شود که با توجه به ویژگی ها و حساسیت های موجود، بدون ایجاد وقفه در عملیات بهره برداری از خط ۵ و در مدت زمان اندک و طی عملیات شب کاری و روزهای تعطیل انجام خواهد پذیرفت.

‌شایسته با تاکید بر اینکه خط ۵ متروي تهران و حومه یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه های ارتباطی بین استان های البرز و تهران محسوب می شود گفت: انجام عملیات تعمیرات و نگهداری و همچنین اورهال این خط علاوه بر حفظ زیر ساخت­ های موجود در جابجایی مسافر، نقش بسیار مهمی در کاهش بار ترافیکی و مصرف سوخت خواهد داشت. 

وی افزود: عملیات اورهال و نوسازی ۵۰ کیلومتر از شبکه برق بالاسری این خط در خطوط اصلی، خطوط شانت و خطوط کنارگذر ایستگاه ها در قالب قراردادی توسط شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا واگذار شده است. 

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد کرد: تامین تمامي قطعات، یراق آلات، وایرهای مسی و همچنین سکسیونرهای مربوط به شبکه برق بالاسری خط ۵ متروی تهران و حومه و همچنین تامین تجهیزات، طراحی و احداث شبکه برق بالاسری خطوط (14،15،16) پایانه مهرشهر کرج نیز تماماً برعهده و تعهد شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا است که با بهره مندی از دانش مهندسی مناسب نسبت به طراحی، مهندسی معکوس، ساخت و تامین تجهیزات مورد نیاز از سازندگان و تامین کنندگان داخلی بهره می‌گیرد. 

شایسته با اشاره به اینکه پیش بینی های لازم برای این کار در حال انجام است و طبق برنامه ریزی اولیه در هر روز ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر مورد بازسازی قرار خواهد گرفت تا طی یک سال ۵۰ کیلومتر انجام شود خاطرنشان کرد: ۸۹ میلیارد تومان هزینه برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

گفتني است خط ۵ متروی تهران و حومه به طول تقریبی ۶۲ کیلومتر به صورت دوخطه حدفاصلِ ایستگاه تهران (صادقیه) و ایستگاه هشتگرد با ۱۲ ايستگاه و ۲ مجموعه پارکینگ و ۱ مجموعه دپو تعمیرات می باشد و ظرفیت جابجایی روزانه دو هزار و ۵۰۰ مسافر را دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.